Milena Hurajová "> Axel Gomille – Vlci. Na toulkách s fotografem zvířat Axelem Gomillem - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/axel-gomille-vlci.na-toulkach-s-fotografem-zvirat-axelem-gomillem
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Nakladatelství Kazda: Axel Gomille – Vlci. Na toulkách s fotografem zvířat Axelem Gomillem

11. srpna 2021 | Nakladatelství Kazda
Autor: Milena Hurajová, tel: 602 540 367
V knize Vlci mohou děti prostřednictvím fotografií nahlédnout do života těchto fascinujících divokých zvířat a dozvědět se, jak žijí, čím se živí a jak by mohlo vypadat pokojné soužití člověka a vlků. Knihu pro děti od osmi let vydává 12. srpna 2021 Nakladatelství KAZDA.

Vlci se vracejí do naší krajiny. Tito zdatní lovci, kteří z našich lesů na dlouhou dobu úplně zmizeli, jsou zpět. V příhraničních oblastech už opět žije několik vlčích smeček a párů. Jejich počet stále roste, proto je načase se s těmito zajímavými šelmami blíže seznámit a dozvědět se, jak žijí. V knize Vlci – na toulkách s fotografem zvířat Axelem Gomillem se ocitnete vlkům tváří v tvář. Fotografie a příběhy vlků v knížce děti uchvátí – díky nim nahlédnou do života těchto divokých šelem, jako by se se ocitly v jejich bezprostřední blízkosti.

„Zákeřný, nenasytný, krvelačný – v průběhu doby člověk přibájil vlkovi celou řadu negativních vlastností. Přitom všechno začalo tak slibně. Lidé a vlci měli totiž rozhodně mnoho společného. Jak vlci, tak lidé lovili ve skupinách a uplatňovali tak vyvinutý smysl pro týmovou spolupráci. Zčásti měli dokonce políčeno na stejnou kořist. Z vlků se postupně stali společníci lidí při lovu a brzy se z nich vyvinulo první domácí zvíře – tedy pes. Ale když lidé začali chovat dobytek, jejich postoj k divoce žijícímu vlkovi se změnil. Z původního druha, jenž je doprovázel při lovu, se stal konkurent ohrožující užitková zvířata a tím i samotnou existenci člověka. Z přítele se stal protivník. Tento proměnlivý a vždy také velmi emocionální vztah podstatně přispěl ke vzniku mýtu, který se kolem vlka postupně utvářel,“ říká v knize Vlci její autor Axel Gomille.


O autorovi:

Axel Gomille – zoolog, režisér, autor knih a úspěšný fotograf se už několik let vydává mezi volně žijící vlky po celém Německu. Pozoruje je a jejich život zachycuje na jedinečných snímcích. Díky jeho fotografiím nahlédnete do života těchto fascinujících zvířat, jako byste je pozorovali na vlastní oči v divoké přírodě.
Milena Hurajová, tel: 602 540 367
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist