https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/az-10-milionu-eur-rozdeli-google-klimatickym-projektum-v-impact-challenge-jehoz-partnerem-je-i-eit-climate-kic
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Až 10 milionů EUR rozdělí Google klimatickým projektům v Impact Challenge, jehož partnerem je i EIT Climate-KIC

25. října 2020 |
Autor: Eliška Mezuláníková
Do projektu Google Impact Challenge vstupuje v roli mentora a odborného garanta Evropský institut pro inovace a technologie (EIT Climate-KIC). Ten už 10 let vzájemně propojuje podnikatelské projekty i samosprávy, které svými aktivitami pomáhají s přechodem na nízkouhlíkovou ekonomiku. V Evropě mají proto jedinečnou pozici k tomu konzultovat s Google nadějné klimatické projekty. Od vzájemného propojení si společnosti slibují co nejlepší výsledky vybraných projektů a nejvyšší přínos pro naplnění klimatických cílů EU.

Cílem aktivity Impact Challenge, ze kterou stojí společnosti Google, je poskytnout mentoring i finanční podporu technologickým projektům, které mají pomoci v oblasti klimatu. Iniciativa byla spuštěna v letošním roce a Google plánuje nejlepším nápadům rozdělit až 10 milionů EUR (270 milionů korun).

„Stejně jako v Google, i my v EIT Climate-KIC věříme v sílu lidské vynalézavosti a spolupráce, když chceme dosáhnout společných cílů a požadovaného rozsahu transformace. Již více než deset let se věnujeme ochraně klimatu a inovacím, které nám pomáhají dosahovat systémové změny. Díky partnerství s Google dokážeme využít znalostí naší komunity a udělat klíčový krok k potřebné změně, abychom předešli katastrofickému nárůstu teploty na planetě,” říká o partnerství ředitelka EIT Climate-KIC Kirsten Dunlop.

Do projektu Impact Challenge se mohou přihlásit projekty z celé Evropské unie, které nabízejí konkrétní řešení v naplnění strategie Zelené obnovy. O podporu mohou žádat neziskové organizace, společnosti i jednotlivci, kteří mají nápady na zmírnění klimatické změny. Google ve svém Impact Challenge hledá především projekty v oblasti obnovitelné energie, nízkoemisní dopravy, zlepšení kvality ovzduší, ochrany přírodních zdrojů, oběhového hospodářství či udržitelného dizajnu.

Rolí EIT Climate-KIC bude pomoc s vyhodnocením přihlášek a následné vedení mentoringů, školení, koučování a dalších aktivit pro zdokonalení nápadů. Ředitelka EIT Climate-KIC Kirsten Dunlop se také připojí k zástupcům společnosti Google a dalších odborníků u závěrečného vyhodnocení Impact Challenge.

Přihlášky do Impact Challenge přijímá Google do 6. listopadu. Výběrové řízení probíhá v angličtině a veškeré informace jsou dostupné zde.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist