https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/barokni-dvur-borotin-privita-dobrovolniky-z-celeho-sveta
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Barokní dvůr Borotín přivítá dobrovolníky z celého světa

12. června 2017 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Martina Kotorová, tel: +420 774 813 138
Borotín (12. 6. 2017) - Jihočeský Borotín hostí ve dnech 17. 6. – 1. 7. 2017 skupinu dobrovolníků z Mexika, Ruska, Polska a Tchaj-wanu, kteří budou pracovat na obnově barokního dvora. Tento dobrovolnický projekt, tzv. workcamp, vznikl za podpory organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit.

Borotín (12. 6. 2017) - Jihočeský Borotín hostí ve dnech 17. 6. – 1. 7. 2017 skupinu dobrovolníků z Mexika, Ruska, Polska a Tchaj-wanu, kteří budou pracovat na obnově barokního dvora. Tento dobrovolnický projekt, tzv. workcamp, vznikl za podpory organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit. Dobrovolníky čeká na projektu především fyzická práce. Kromě vyvážení suti a přebytečné zeminy budou dobrovolníci též pracovat na zahradě a vdechnou život starým zemědělským nástrojům. Během workcampu bude dostatek času i na volnočasové aktivity a poznávání okolí. Máme naplánované společné procházky, kolektivní sportovní aktivity a výlet do Tábora. Workcamp bude v Borotíně poprvé.

V pátek 23. června se bude v areálu barokního dvora konat neformální setkání dobrovolníků s místními lidmi. Dobrovolníci připraví jejich typická jídla a dozví se více o české kuchyni.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.
Martina Kotorová, tel: 420 774 813 138 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist