https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/bartos-vysledky-auditu-evropske-komise-musi-byt-neodkladne-zverejneny
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Česká pirátská strana: Bartoš: Výsledky auditu Evropské komise musí být neodkladně zveřejněny

31. května 2019 | Česká pirátská strana
Piráti společně se zástupci ODS, ČSSD, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN, představili hlavní požadavky pro následující postup ve věci střetu zájmů Andreje Babiše. Za zcela zásadní považují okamžité zveřejnění závěrů auditu, který byl zaslán na česká ministerstva, a projednání situace na jednání Sněmovny v úterý 4. června 2019. Dalším požadavkem je okamžité zastavení vyplácení všech dotací a programů směrem k holdingu Agrofert. Nepřípustné potom je, aby odpověď na výsledky auditu Evropské komisi připravovali členové vlády za hnutí ANO.

„Ututlávání výsledků auditu Evropské komise musí okamžitě skončit. Požadujeme, aby jednotlivá ministerstva, která obdržela výsledky auditu, tento dokument zveřejnila, abychom nepracovali s domněnkami, ale nezpochybnitelnými fakty. Případně vše může zveřejnit sám premiér Babiš. Politici a především občané si zaslouží znát pravdu, protože pokud se toto potvrdí, budou to právě daňoví poplatníci, kteří na zcela nezodpovědné chování premiéra této republiky doplatí,” uvedl Bartoš.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist