https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/bas-eickhout-v-cesku-nejvyznamnejsi-zeleny-politik-prijel-podporit-johannu-nejedlovou
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených: Bas Eickhout v Česku: Nejvýznamnější zelený politik přijel podpořit Johannu Nejedlovou

10. dubna 2024 | Strana zelených
Dva měsíce před klíčovými volbami do Evropského parlamentu se Strana zelených dočkala významné podpory z Bruselu. Bas Eickhout, uznávaný europoslanec a spitzenkandidát evropských zelených, zavítal do České republiky, aby vyjádřil svou podporu čelní kandidátce Strany zelených, Johanně Nejedlové, a připojil se k diskuzi o budoucnosti zelené politiky v Česku i v Evropě.

Bas Eickhout, který je podle Strany zelených „nejvlivnějším zeleným europoslancem“, se stal v posledních letech významným hlasem v debatě o ekologické udržitelnosti a boji proti klimatické změně. Jeho angažmá v těchto otázkách přineslo zelené agendě nejen větší viditelnost, ale i důležitost na evropské politické scéně. Není proto překvapením, že jeho návštěva v České republice je vnímána jako významná podpora zelených ideálů a Johanny Nejedlové, která se uchází o místo v Evropském parlamentu.

Při své návštěvě se Bas Eickhout zaměřil nejen na zelené inovace a udržitelné podnikání, ale také na prohloubení povědomí o významu zelené agendy. Společně s Johannou Nejedlovou navštívili firmu Refork v Praze, která se specializuje na výrobu kompostovatelných příborů a brček a poukázali tak na praktický příklad ekologického podnikání. Kromě toho navštívili i další významná místa v Praze, což jim umožnilo seznámit se s místními iniciativami a projekty, které sdílejí jejich zájem o udržitelnost a ekologii. Významnou částí jejich programu byla následně také debata o směřování Evropy.

V komentáři pro Stranu zelených Bas Eickhout zdůraznil význam nové generace političek a politiků, kteří přinášejí svěží vítr a nové vize do často zkostnatělých politických debat. „Chtějte političky a politiky, kteří mají silný osobní příběh jako Johanna a přicházejí s vlastní vizí,“ řekl Eickhout a připojil, že „naše budoucí prosperita a kvalita života závisí na tom, jak Česko a Evropa zvládnou ‚zelená témata‘ jako ochrana přírody a klimatu, ekologizace a modernizace ekonomiky.“

Johanna Nejedlová, s podporou Base Eickhouta, tak představuje přesně ten typ nové generace političek, který podle Strany zelených Česko a Evropa potřebují. Její kandidatura na europoslankyni symbolizuje naději na zelenější a udržitelnější budoucnost pro všechny.

Tato podpora přichází v klíčovém okamžiku, kdy Strana zelených usiluje o to, aby její zpráva o důležitosti ekologických a klimatických otázek rezonovala s voliči po celé České republice. S nadcházejícími volbami do Evropského parlamentu a energií, kterou Bas Eickhout a Johanna Nejedlová do kampaně přinášejí, mají Zelení příležitost nejen oslovit voliče, ale skutečně změnit kurz evropské politiky směrem k udržitelnější a zelenější budoucnosti.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist