https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/basf-odkryva-trzni-niku-v-podobe-prirodnich-chuti-a-vuni-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

BASF spol. s r.o. v České republice: BASF odkrývá tržní niku v podobě přírodních chutí a vůní

Isobionics®, biotechnologická dceřiná společnost BASF, expanduje. Na trhu s přírodními chutěmi a vůněmi představuje světovou špičku, ve vývoji nových inovačních produktů i dalším posilování jí pomůže výstavba vlastního destilačního závodu v nizozemském Geleenu. „Přístup, který BASF prostřednictvím značky Isobionics® prosazuje na trhu chutí a vůní, je celosvětově jedinečný a od posílení kapacit v Geelenu si slibujeme mnohé. Očekáváme navýšení výroby stávajících produktů, jež se dříve připravovaly v laboratoři, do průmyslového měřítka. Kolegům z Isobionics® zároveň nová destilační jednotka umožní vyvinout do konce letošního roku až šest nových aromatických přísad,“ vysvětluje Filip Dvořák, generální ředitel společnosti BASF spol. s r.o. v České republice. V minulosti se společnost Isobionics® proslavila originálním procesem fermentace a jedním z jejích prvních produktů na biologickém základě, jež se dočkaly uvedení na trh, jsou vůně a aroma valencenu. Valencen najdeme v silicích řady rostlin, jeho největší komerční aplikace však souvisí s přítomností v silicích citrusových plodů. Právě díky němu totiž citrusy získávají charakteristické ovocné či dřevité aroma. Valencen se používá při výrobě parfémů nebo v nealkoholických nápojích, jeho roční spotřeba činí až 10 000 kg. „Oproti konkurenci poskytujeme přírodní valencen nezávislý na počasí i podmínkách sklizně, a proto s konzistentní vysokou kvalitou. Cesta značky Isobionics® tak prakticky dokazuje, že environmentální a společenská odpovědnost mohou jít ruku v ruce s prosperitou. Jako klíčová se ukazuje schopnost inovovat, ta je cestou k pokroku. V tom vidíme naději pro chemický průmysl i pro Evropu při překonávání současné krize,“ zdůrazňuje Filip Dvořák. Zahájení výroby v průmyslovém měřítku je plánováno na konec listopadu. Tuto expanzi vítá i místní provincie Limburg, která projekt podpořila.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist