https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/berlinska-energeticka-agentura-spolecne-s-evropskou-komisi-pojedenacte-ocenuje-nejlepsi-energeticke-sluzby-v-evrope
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

BEA, ENVIROS, guarantEE: Berlínská energetická agentura společně s Evropskou komisí pojedenácté oceňuje nejlepší energetické služby v Evropě

30. listopadu 2018 | BEA, ENVIROS, guarantEE
Autor: Zuzana Lhotáková, tel: 601383688
Efektivní využívání energie je důležitým předpokladem úspěchu energetické revoluce a dosažení cílů v oblasti ochrany klimatu v Evropě. Společnosti, které poskytují, podporují a provádějí kvalitní energetické služby, jsou pro úspěšné dosahování energetické účinnosti klíčové. Na počest evropských favoritů v oblasti energetické účinnosti udělí Evropská iniciativa pro energetické služby pojedenácté “Evropskou cenu za energetické služby” (EESA).
Cena bude udělena ve třech kategoriích. Kategorie Nejlepší propagátor energetických služeb vyznamenává aktivní facilitátory na trhu, kteří úspěšně přispěli k širšímu využívání energetických služeb v Evropě. Firmy energetických služeb (ESCO) budou oceněny v kategorii Nejlepší poskytovatel energetických služeb v případě, že se jim podařilo pozitivně ovlivnit trh zavedením nových produktů a svou připraveností převzít na sebe rizika na rozvíjejícím se trhu. V kategorii Nejlepší projekt poskytování energetických služeb cenu získají až tři význačné projekty. Důraz bude kladen na projekty šetrné k životnímu prostředí, inovativní a vytvořené na míru.
BEA, koordinátor projektu EU "guarantEE”, přijímá přihlášky až do 15. ledna 2019. Přihlášky je možné stáhnout na webové stránce projektu “guarantEE”: www.guarantee-project.eu nebo kontaktovat českého partnera ENVIROS k asistenci při podání přihlášky a dalším informacím.
Porota mezinárodních odborníků vybere vítěze. Ceny budou vítězům předány na slavnostním ceremoniálu v Bruselu začátkem roku 2019.
EESA je udělována v rámci projektu “guarantEE” financovaného z Horizon 2020. V průběhu tohoto projektu 13 zkušených partnerů z různých evropských zemí vytváří inovativní obchodní a finanční modely pro energeticky úsporné projekty firem ESCO ve
veřejných a soukromých zařízeních s cílem přispět nejen k dosahování vyšší energetické účinnosti budov, ale také k ochraně klimatu. Projekt se zaměřuje na vybrané cílové skupiny v sektoru nemovitostí, které oslovuje formou workshopů a propagačních kampaní, od poradců EPC a majitelů budov až po energetické poradce. Další informace o projektu guarantEE získáte na adrese: www.guarantee-project.eu.
Českým partnerem projektu guarantEE je ENVIROS, s.r.o. přední poradenská firma s více jak dvacetiletou tradicí v oblasti energetiky a životního prostředí.
Zuzana Lhotáková, tel: 601383688 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist