https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/bliz-k-vam-veronika-vrecionova-alexandr-vondra-a-expert-na-eu-ondrej-krutilek-navstivili-jihocesky-kraj-zdejsi-podnikatele
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ODS: Blíž k Vám: Veronika Vrecionová, Alexandr Vondra a expert na EU Ondřej Krutílek navštívili Jihočeský kraj, zdejší podnikatelé volají po energetické udržitelnosti či změně zákoníku práce

31. ledna 2024 | ODS
Brusel by měl podle jihočeských podnikatelů přestat vyvíjet nátlak a nechat lidi rozhodovat se svobodněji. Europoslanci Veronika Vrecionová, Alexandr Vondra a expert na EU Ondřej Krutílek během návštěvy Jihočeského kraje diskutovali s podnikateli o nutném umírnění Evropského parlamentu. Další z řady výjezdů po České republice europoslanci s Ondřejem Krutílkem završili na otevřené debatě se středočeskými členy ODS a veřejností.

„Během návštěvy Jihočeského kraje jsem navštívil i teplárnu v Českých Budějovicích, která zásobuje teplem třetinu města. Původně uhelná výtopna se postupně transformuje do neuhlíkové budoucnosti. Koncem roku 2023 byl dokončen strategický projekt v podobě horkovodu z jaderné elektrárny Temelín. Třetina výroby tepla je tak již dnes zajištěna horkovodem z této elektrárny. Druhá třetina je zajištěna spalováním biomasy. V budoucnosti plánují zbylé uhlí nahradit spalováním komunálního odpadu. S vedením teplárny jsme o tom debatovali a hledali společnou inovativní cestu do budoucna k dosažení udržitelné energetiky,” říká europoslanec Alexandr Vondra.

„Včerejší den jsem měla nabitý zemědělským programem plným inspirativních a milých setkání. Při své cestě do jižních Čech jsem navštívila střední zemědělskou školu, farmu Angus, akvaponický skleník a štičí líhně. Zas a znovu jsem si potvrdila, že musíme usilovně pracovat na podpoře inovací a nových technologií, jako je akvaponie. Díky technologickému pokroku se naše zemědělství musí přizpůsobit 21. století –⁠ musí být udržitelné a méně intenzivní. Zároveň musíme malým farmářům ulevit od byrokracie, která je šíleně svazuje. Já všem malým rodinným farmám děkuji za úžasnou práci, kterou i přesto odvádějí. Jsem moc ráda, že se i pan premiér v pondělí setkal s farmáři na Vysočině a vyjádřil podporu rodinným farmám jako klíčovému prvku českého zemědělství,” komentuje návštěvu jižních Čech předsedkyně europoslaneckého klubu ODS Veronika Vrecionová.

„Se studenty v Kaplici a Táboře jsme probrali nejen to, jak EU ovlivňuje náš každodenní život, ale i to, jak si stojí v porovnání třeba s USA nebo Čínou. S podnikateli jsme se pak věnovali dopadům evropské legislativy na byznys. Jsou situace, kdy ne všechno, co se v Bruselu připraví, nakonec funguje i v praxi. Nejvíce však podnikatele trápí nízká nezaměstnanost, a tedy nedostatek zaměstnanců,” dodává expert na EU Ondřej Krutílek.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist