https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/blizi-se-55-vyroci-zalozeni-krnap-bude-koncert-i-pivni-special
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Správa KRNAP: Blíží se 55. výročí založení KRNAP - bude koncert i pivní speciál

18. dubna 2018 | Správa KRNAP
Autor: Radek Drahný, tel: 737 209 900
Za měsíc, 17. května, uplyne 55 let od založení Krkonošského národního parku. K této příležitosti připravujeme řadu doprovodných akcí. Nejvíc se jich pojí přímo s pátkem 18. května, kdy proběhnou hlavní oslavy. Už nyní ale můžete do slova a do písmene zažít malou ochutnávku. Vrchlabský pivovar Hendrych pro nás k tomuto výročí vyrobil speciální várku H13 KRNAP ALE, které se právě nyní dostává na pulty restaurací.

H13 KRNAP ALE je svrchně kvašený světlý ale jedinečný ve své chuti. Při jeho pití objevíte tóny lesa, borovice a svěžího vánku z Krkonoš. Chmelení je výrazné a pitelnost nebezpečně vysoká! Již nyní je k dostání v restauracích, kde točí pivo této značky. K ochutnání bude i při hlavních oslavách v pátek 18. května. Milovníky zlatavého moku jistě potěší i možnost zakoupit (mj. na informačních centrech Správy KRNAP) tento speciál v dárkové kazetě se třemi lahvemi o objemu 0,3 l.

Hlavní oslavy výročí založení Krkonošského národního parku proběhnou v pátek 18. května ve Vrchlabí. Dopoledne bude v KCEV Krtek připraven program pro školy s projekcí úspěšných filmů z festivalu Ekofilm. V odpoledních hodinách je pak připraven zábavný program v zahradě za Čtyřmi domky na náměstí Míru. V 15 hodin vystoupí skupiny Jumping Drums a od 19 hodiny posluchače potěší kapela Jam n´ Bazar. Tamtéž proběhne zároveň s oslavami tradiční Muzejní noc. Letos jejím tématem bude archeologie. Odpoledne budou připravena zastavení, kde si zájemci budou moci vyzkoušet práci archeologa a v 16,30 bude vernisáží zahájena výstava Boleslavecká archeologie, kterou pořádáme s partnerským Muzeem Ceramiki v polském Boleslawci.
Radek Drahný, tel: 737 209 900 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist