Sun Contracting "> Boj o ceny za elektřinu pokračuje. Obnovitelné zdroje jako jediná alternativa proti nekontrolovatelnému růstu cen na trhu s energií - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/boj-o-ceny-za-elektrinu-pokracuje.obnovitelne-zdroje-jako-jedina-alternativa-proti-nekontrolovatelnemu-rustu-cen-na-trhu-s
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Sun Contracting: Boj o ceny za elektřinu pokračuje. Obnovitelné zdroje jako jediná alternativa proti nekontrolovatelnému růstu cen na trhu s energií

26. listopadu 2021 | Sun Contracting
Autor: Sun Contracting
Vzestupný trend byl patrný již v posledních měsících. V září 2021 dosáhla solární elektřina na burze hodnoty jako nikdy předtím. V průměru se elektřina ze sluneční energie prodávala za více než jedenáct centů za kilowatthodinu.

Na energetických burzách panuje v současné době šílenství. Ceny ropy a zemního plynu prudce rostou, což vede k růstu cen elektřiny. Energeticko-politické zmatky však mohou přinést i něco pozitivního. V souvislosti s rostoucími burzovními cenami elektřiny stoupá také tržní hodnota obnovitelných zdrojů energie. Podle údajů provozovatelů přenosových soustav činila tržní hodnota solární energie v září 11,715 centů za kilowatthodinu. Již v červenci a srpnu dosáhla nepředstavitelných hodnot, ale další zvýšení o více než čtyři centy za kilowatthodinu je poměrně nečekaný vzestup. Spotřebitelé proto hledají cestu, jak se vymanit ze vzestupné spirály cen elektřiny v obnovitelných zdrojích energie.

Alternativní řešení
Vedle nákupu klasického fotovoltaického systému nabízí smluvní fotovoltaika (Photovoltaic Contracting), inovativní obchodní model skupiny Sun Contracting, další možnost přechodu na regenerativní zásobování energií. V takovém případě není nutné vyrobenou elektřinu spotřebovávat přímo, veškerá takto vyrobená elektřina je zpravidla dodávána do sítě, a tak se může zvyšovat podíl obnovitelných zdrojů na celkové skladbě zdrojů elektřiny.

Výhody bez nákladů
Náklady na instalaci fotovoltaického systému na základě smluvní fotovoltaiky nese skupina Sun Contracting, ať už jde o plánování, materiál, montáž nebo instalaci a průběžnou údržbu. Společnost Sun Contracting si pronajme volnou plochu nebo střechu a platí za pronájem měsíční poplatek. Elektřina dodávána do sítě zajišťuje společnosti Sun Contracting dlouhodobý příjem a financování nových projektů prostřednictvím výkupních cen dle zákona o obnovitelných zdrojích energie (EEG).

Výhody díky velké ploše
Přínos smluvní fotovoltaiky je zřejmý, protože vyrobená elektřina nemusí být spotřebovávána přímo na místě. Dimenzování fotovoltaického systému vychází z možné, nikoliv nutné velikosti. Když se majitel střechy nebo jiné volné plochy rozhodne pro smluvní fotovoltaiku od společnosti Sun Contracting, je to automaticky výhodné pro všechny.

Portrét firmy
Skupina Sun Contracting působí v oblasti fotovoltaiky již více než jedenáct let. Sun Contracting AG a její dceřiné společnosti se s 92,8 MWp řadí mezi největší fotovoltaické společnosti v Evropě. V oblasti smluvní fotovoltaiky je společnost jedním z lídrů na trhu. Kromě instalace a provozu fotovoltaických elektráren je skupina již několik let úspěšná také v oblasti udržitelných investic. V současné době vydala dceřiná společnost Sun Invest AG dva dluhopisy Sun Invest Registered Euro Bond 2021 a Sun Invest Registered CHF Bond 2021, které je možné upisovat online přímo u emitenta až do podzimu 2022.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist