https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/boj-prahy-s-opustenymi-autovraky-bude-jednodussi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Hl. město Praha: Boj Prahy s opuštěnými autovraky bude jednodušší

18. května 2020 | Hl. město Praha
Díky změně zřizovací listiny příspěvkové organizace Správa služeb hl. m. Prahy v návaznosti na novelu zákona o pozemních komunikacích, která koncem dubna vešla v účinnost, by měl být odtah opuštěných autovraků z pražských ulic do budoucna jednodušší. Zákon totiž v minulosti nejasně definoval výklad pojmu „vrak“, nyní zákon pracuje i s termíny odstavených silničních vozidel v rozporu s právními předpisy nebo technicky nezpůsobilých k provozu na pozemních komunikacích.

S návrhem na změnu zřizovací listiny Správy služeb hl. m. Prahy dnes souhlasili radní, schválit tuto změnu musí ještě Zastupitelstvo hl. m. Prahy na čtvrtečním zasedání. „Chyby v legislativě způsobily ve městech neuvěřitelné hromadění nepojízdných aut v ulicích. Tato opuštěná auta, která už nikdy nikdo nepoužije, pak blokovala tolik potřebná parkovací místa pro rezidenty. Jsem rád, že došlo ke změně zákona, který nám to umožní nyní efektivně řešit. Pokud občané na nějaký vrak narazí, mohou ho nahlásit na Změňte.to. Jejich požadavek pak bude obratem předán k řešení,” uvádí primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib.

„Autovraky byly v Praze dlouhodobě problém. Zbytečně zabíraly parkovací místa a dopláceli na to hlavně rezidenti. Nehledě na to, že vraky také hyzdily veřejný prostor. Je dobře, že jejich odtah bude nově jednodušší,“ říká dále náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast dopravy Adam Scheinherr.

„Jednotlivé městské části si dlouhodobě stěžovaly na stojící vraky v ulicích, které zbytečně zabíraly parkovací místa. Vítáme proto každý nástroj, který nám umožní problematiku vraků efektivně řešit,“ dodává náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast životního prostředí Petr Hlubuček.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist