https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/brnensti-zeleni-si-zvolili-nove-vedeni-lidryni-je-jasna-flamikova
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených Brno: Brněnští Zelení si zvolili nové vedení. Lídryní je Jasna Flamiková

26. listopadu 2018 | Strana zelených Brno
Novou lídryní brněnských Zelených se stala zastupitelka městské části Brno-střed Jasna Flamiková. Na městské konferenci ji podpořila nadpoloviční většina delegátů. Jasna Flamiková vystřídá v čele brněnských Zelených Martina Andera. Místopředsedou Rady městské organizace Strany zelených v Brně se stal zastupitel z městské části Brno-Líšeň a místopředseda jihomoravské Potravinové banky Dalibor Levíček. Delegáti podpořili také Ivo Skopala, Ivanu Fajnorovou, Petra Machálka, Mariku Kupkovou a Davida Bartůška, kteří radu městské organizace doplní.

Cílem brněnských Zelených je podle Jasny Flamikové nezmizet z politické mapy města a řešit výzvy, které přináší poškozené životní prostředí. „Chceme, aby Brno bylo zdravé a moderní zelené město. Aby bylo nadále městem kulturním, otevřeným, soucitným i bezpečným. Pomůžou nám v tom naše starostky i zastupitelé v městských částech. Budeme usilovně pracovat na tom, abychom se za čtyři roky vrátili také do Zastupitelstva města Brna,“ uvedla Jasna Flamiková.

Základní úkoly pro městskou organizaci vytyčil také Dalibor Levíček. „Chtěl bych, abychom mluvili jasně a bez obav o hodnotách, které zastáváme, i když je jasné, že s námi nebudou souhlasit všichni. Je podle mě nutné spolupracovat s ostatními liberálními stranami a hnutími a vrátit Brnu sociálně citlivou politiku,“ nastínil Dalibor Levíček.

Zelení mají po letošních komunálních volbách v brněnských městských částech 40 zastupitelů. Zároveň tři Zelené starostky obhájily mandáty a nadále povedou své městské části. Jana Drápalová zůstává v čele Nového Lískovce, Ivana Fajnorová dál řídí radnici v Jundrově a Milada Blatná je i v tomto volebním období starostkou Komína.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist