https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/brontosauri-leto-trochu-jinak-dobrovolnictvi-zazitky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Hnutí Brontosaurus: Brontosauří léto trochu jinak: Dobrovolnictví & zážitky

25. května 2020 | Hnutí Brontosaurus
Autor: Lucie Nádeníková, tel: 725388972
Stovky dobrovolníků i letos vyrazí pečovat o tradiční lokality na Prázdniny s Brontosaurem (PsB). Jsou to letní akce pro mladé lidi ve věku 15 –⁠ 26 let, kteří chtějí v létě strávit několik dní trochu jinak. Zde se mohou zapojit do pestré palety aktivit a zažít atmosféru výjimečných míst.

Brontosauří akce jsou otevřeny všem mladým lidem, kterým nabízí mraky zážitků, osobnostní rozvoj, nové dovednosti, přátelství a dobrý pocit z užitečné práce. Tentokrát navíc společně pomohou i místům, která byla postižena pandemií a vznikla zde potřeba mimořádné pomoci. To znamená, že s Brontosaurem letos můžeš navštívit kromě chráněných luk, mokřadů, hradů a zámků třeba i nové ekofarmy či přírodní zahrady.

„Připravili jsme akce, na kterých můžeš přiložit ruku k dílu v záchranné stanici pro hendikepovaná zvířata nebo v přírodě lužních lesů na Břeclavsku. Pojedeme také kosit chráněné louky v Beskydech, Krkonoších či Jeseníkách. Na brontosauřích akcích se můžeš naučit, jak podojit kozu nebo vyrobit sýr. Vyzkoušíme si, jak správně kosit kosou a pečovat o mokřady“ říká koordinátorka PsB Veronika Vlačuhová.

Na Prázdninách s Brontosaurem tě čekají diskuse, workshopy, exkurze, vymazlené hry i relax s kytarou u ohně nebo na sluncem zalité louce v srdci Krkonoš. Pro akční povahy máme i speciální programy jako je larp, putování, cyklistika... A můžeš se také vydat prozkoumat pohnutý osud zámku Jezeří, jež stojí nad hranou hnědouhelného dolu.

S Brontosaurem poznáš jedinečná místa, odpočineš si v krásné přírodě, poznáš zajímavé osobnosti i odborníky z praxe. Přihlašování na letní akce je v plném proudu, vybírat ze čtyř desítek příležitostí můžeš na: www.brontosaurus.cz/dobrovolnicke-akce

Nemusíš čekat až na léto, zapojit se můžeš hned!

Připojit se lze také k mimořádným dobrovolnickým akcím. Hnutí Brontosaurus nyní vysílá dobrovolníky na chráněné lokality a ekologické farmy, kde právě teď chybí pár šikovných rukou. Takto pomoci lze také individuálně či v malých skupinách, první dobrovolníci vyrazili už v minulých týdnech.


FOTO: https://www.uschovna.cz/zasilka/YQG28WM4APXRB9XN-EER
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist