https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/brontosauri-na-jare-pomahaji-ve-velkem-oteviraji-nepristupna-mista-i-nove-moznosti-dobrovolnictvi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Hnutí Brontosaurus: Brontosauři na jaře pomáhají ve velkém. Otevírají nepřístupná místa i nové možnosti dobrovolnictví

21. března 2017 | Hnutí Brontosaurus
Autor: Lukáš Wiesner, tel: 773 267 319
Dobrovolníci z Hnutí Brontosaurus připravili rozmanitou nabídku jarních víkendových akcí. Účastníci si na nich mohou projít jeskyně Moravského krasu, prozkoumat funkcionalistickou vilu Stiassni nebo si na vlastní kůži vyzkoušet, jaké je to být syrským uprchlíkem. Při tom všem pomohou přírodě, památkám i lidem.

Dobrovolníci z Hnutí Brontosaurus připravili rozmanitou nabídku jarních víkendových akcí. Účastníci si na nich mohou projít jeskyně Moravského krasu, prozkoumat funkcionalistickou vilu Stiassni nebo si na vlastní kůži vyzkoušet, jaké je to být syrským uprchlíkem. Při tom všem pomohou přírodě, památkám i lidem.

Na jaro mají Brontosauři připraveno na 30 víkendových akcí, které se liší jak dobrovolnickou činností, tak programem. „Letos klademe velký důraz i na akce pro ty, kteří s námi jedou poprvé, a na středoškoláky,” zve nové účastníky programový ředitel Hnutí Brontosaurus Dalimil Toman. „Stačí si vybrat akci a vyrazit na zajímavá místa, poznat spoustu nových přátel a otevřít si příležitosti, které dobrovolnictví skýtá,“ doplňuje. Akce zvláště vhodné pro středoškoláky a nové účastníky lze najít na zvláštní stránce otevrisi.brontosaurus.cz.

Díky netypickým činnostem se účastníci víkendových akcí naučí dovednosti, které by jinak těžko získávali. Na brontosauří akce totiž může vyrazit každý – není třeba vlastnit jakékoli vybavení nebo mít zvláštní zkušenosti, vše účastníkům vysvětlí organizátoři na místě.

Na výběr je vše od osmdesátkové retrovíkendovky, pomoci v zámecké zahradě spojené s irskými tanci, spaní v jurtě i péče o prameny. Celou nabídku víkendovek lze najít v brontosauřím kalendáři akcí.

Hnutí Brontosaurus je uskupení převážně mladých lidí, kterým není lhostejný svět, ve kterém žijí. Proto už přes 40 let propojují smysluplnou práci pro přírodu, památky i lidi s netradičními zážitky a zábavou. Jsou nezávislí a otevření novým myšlenkám. Každoročně s nimi vyráží na kosení orchidejových luk, sázení stromů, opravování hradů nebo třeba stavění školy v Himálajích stovky dobrovolníků.

Jarní akce pořádané Hnutím Brontosaurus finančně podporuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Státní fond životního prostředí.
Lukáš Wiesner, tel: 773 267 319 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist