Michaela Dědková "> Bude mít Trutnov sdílená kola? - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/bude-mit-trutnov-sdilena-kola
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Město Trutnov: Bude mít Trutnov sdílená kola?

2. listopadu 2023 | Město Trutnov
Autor: Michaela Dědková, tel: 499 803 309, 735 793 913
Zda mají Trutnováci zájem o službu sdílených kol, chce zjistit trutnovská radnice. Spouští proto veřejnou anketu. Lidé ji mohou vyplnit až do 19. listopadu.

V mnoha českých městech mají lidé možnost využívat službu sdílených kol. Trutnovská radnice zvažuje, že by svým občanům, a nejenom jim, tuto ekologickou variantu dopravy také nabídla. Zajímá se proto o názor veřejnosti. „Sdílená kola fungují v řadě měst a jedná se o službu, která je populární hlavně mezi mladými lidmi. Problémy v Trutnově jsou dva, a to delší zima se sněhem a hodně kopečků, ať člověk odbočí na jakoukoliv stranu z páteřní cyklostezky. Proto se snažíme zjistit zájem Trutnováků o tuto možnost pohybu po městě, a proto jsou v nabídce i elektrokola. Myslím si, že tento způsob dopravy je zdravý, ekologický a má svoje kouzlo,“ popisuje Tomáš Hendrych, místostarosta města Trutnova.

Používání služby sdílených kol je velmi snadné. Stačí si do chytrého telefonu stáhnout mobilní aplikaci, na některém ze stanovišť si zapůjčit kolo a poté ho zas na některé ze stanovišť vrátit. Prvních 15 minut používání je zdarma, další minuty jsou za poplatek. Sdílená kola lidem ušetří nejen čas a peníze, ale zároveň jim urychlí pohyb po městě, než kdyby šli pěšky či kdyby uvízli v dopravní zácpě. Současně pohybem podpoří své zdraví. Vedení města v případě realizace této služby také zvažuje, zda pořídit elektrokola či klasická městská kola. Na to vše a další otázky mohou lidé odpovídat ve veřejné anketě do 19. listopadu.

HLASOVAT MŮŽETE ZDE: www.munipolis.cz/app/anketa/anketa-sdilena-kola-trutnov
Michaela Dědková, tel: 499 803 309, 735 793 913

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist