https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/budouci-lesnici-dostanou-moderni-vybaveni-za-desitky-milionu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Královéhradecký kraj: Budoucí lesníci dostanou moderní vybavení za desítky milionů

30. srpna 2017 | Královéhradecký kraj
Další z krajských škol čeká modernizace výukových prostor. Nové vybavení České lesnické akademie v Trutnově vyjde na zhruba 36 milionů korun, z nichž většina se bude čerpat z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP).

V rámci projektu dojde k pořízení simulátoru harvestoru, harvestoru, vyvážecího traktoru a vybavení pro školkařskou výrobu, které bude umístěno v Centru odborného vzdělávání v lesnictví v areálu školního polesí. Projekt řeší také síťovou infrastrukturu – konkrétně konektivitu části školního polesí. Tamní pozemek bude také nově ohraničen zeleným plotem.

„Chceme, aby Česká lesnická akademie byla schopná své studenty co nejlépe připravit pro nadcházející profesi. Pořízením moderních simulátorů pomůžeme škole v dosažení co nejkvalitnější praktické výuky ve všech směrech,“ uvedla náměstkyně hejtmana Martina Berdychová odpovědná za krajské školství.

„Česká lesnická akademie je jedinou školou, která v rámci předmětu Mechanizace a služby připravuje žáky a studenty v oblasti těžebně dopravních strojů. Na tuto odbornost je zaměřeno i pomaturitní studium, které u nás navštěvují absolventi ostatních lesnických škol z celé republiky i zahraničí,“ doplnil ředitel školy Jan Korbelář.

V současnosti probíhají výběrová řízení na dodávku vybavení. To by mělo být dodáno a uvedeno do provozu v první polovině příštího roku, následně bude projekt ukončen. Celkové předpokládané náklady jsou 36,6 milionu korun. Dotace z programu IROP a státního rozpočtu pokryje 28,8 milionu, zbytek uhradí Královéhradecký kraj ze svého rozpočtu.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist