https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/budoucnost-energetiky.ministryne-novakova-vystoupila-na-mezinarodnim-foru
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MPO ČR: Budoucnost energetiky. Ministryně Nováková vystoupila na mezinárodním fóru

14. března 2019 | MPO ČR
Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková se ve čtvrtek zúčastnila XV. Mezinárodního energetického fóra, které se konalo v Praze. Vystoupila v panelu, který se týkal budoucnosti českého energetického sektoru.

Ministryně představila energetickou politiku České republiky. „Na konci ledna jsme odeslali EU návrh vnitrostátního plánu v oblasti energetiky. Teď nás čeká dialog s Evropskou komisí a do konce letošního roku bude dokument finalizován,“ uvedla ministryně Nováková. „S vyhodnocením Státní energetické koncepce začneme, i s přihlédnutím k výsledkům vyjednávání a finalizace vnitrostátního plánu, už během letošního roku. Na základě vyhodnocení rozhodneme o případné aktualizaci platné Státní energetické koncepce,“ dodala.

Ministryně zmínila i aktuální úkoly, které před MPO stojí. Probíhají novelizace energetického zákona, zákona o podporovaných zdrojích energie a zákona o hospodaření energií, jsou v různých fázích legislativního procesu. „Další zásadní oblastí změn je posílení ochrany zákazníků před tzv. energetickými šmejdy. Jedná se např. o omezení doby trvání smlouvy na dobu určitou (36 měsíců) a tím o podporu zákazníkova práva na svobodnou volbu a změnu dodavatele energie. Dále jde o návrh možnosti zákazníka vypovědět smlouvu na dobu určitou s automatickým prodloužením závazku, a to kdykoliv do patnáctého dne před uplynutím sjednané doby,“ dodala ministryně.

Na Mezinárodním energetickém fóru se setkávají regulátoři a zástupci podnikatelů v energetice střední a východní Evropy. Letošním tématem byla vize energetického trhu.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist