https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/budoucnost-klade-v-prazskych-magistratnich-volbach-duraz-na-podporu-bydleni-a-dostupne-verejne-sluzby
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Budoucnost: Budoucnost klade v pražských magistrátních volbách důraz na podporu bydlení a dostupné veřejné služby

16. března 2022 | Budoucnost
Kandidátku politického hnutí Budoucnosti povede v letošních volbách do Zastupitelstva hl. m. Prahy spolupředseda hnutí Budoucnost Filip Hausknecht, iniciátor kampaně Zrušme soukromé exekutory a spoluzakladatel sociálního podniku Střecha. Na druhou příčku byla zvolena spolupředsedkyně Budoucnosti Petra Jelínková, která se věnuje sociální oblasti a klimatické spravedlnosti.

Hnutí klade v pražských magistrátních volbách důraz na podporu dostupného bydlení, ochranu obyvatel před chudobou a exekucemi a také dostupné veřejné služby včetně dopravy, energií a péče.

Filip Hausknecht říká: „Praha potřebuje změnu. Nesmíme nechat o našich domovech a našem životním prostoru znovu rozhodovat miliardové developerské korporáty, zahraniční investory a jejich politiky. Musíme si říct o slovo a společně utvářet takovou budoucnost pro naše město, která bude postavena na sousedství, udržitelnosti a dostupnosti. Potřebujeme okamžitě zahájit obecní bytovou výstavbu, aby si lidé mohli dovolit důstojně žít. Potřebujeme posílit a zdostupnit veřejnou dopravu na úkor té individuální. Potřebujeme zmírnit dopady energetické krize na naše sousedky a sousedky. A potřebujeme také začít vytvářet bezpečné komunity, kde se navzájem známe a budeme si pomáhat.“

Petra Jelínková říká: „Praha potřebuje vedení, které jednoznačně upřednostní kvalitu života před zisky developerů a nadnárodních korporací. Máme právo na naše město.“

Celou kandidátku do letošních voleb do Zastupitelstva hl. m. Prahy, kterou hnutí Budoucnost zvolilo na krajské konferenci, tvoří pět mužů a pět žen.

Filip Hausknecht je jedním ze zakladatelů a provozovatelů družstevního sociálního podniku Střecha na Praze 1, kde pracuje společně s lidmi se zkušeností s bezdomovectvím, nebo po výkonu trestu. Před třemi lety inicioval vznik politického hnutí Budoucnost, jehož je v tuto chvíli spolupředsedou. Studuje třetí ročník sociologicko-ekonomických studií na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a hraje fotbal za FK Union Žižkov. Dříve také působil na radnici Prahy 3 ve výboru pro majetek, v komisi pro bytovou politiku a v představenstvu městské akciové firmy SMP.

Petra Jelínková se věnuje sociální, bytové a klimatické politice. Doplňuje si psychoterapeutické vzdělání, zaměřuje se na pomoc v oblasti domácího a sexuálního násilí. Na magistrátní úrovni chce přispět ke zmírňování chudoby, mimo jiné pomocí dostupného bydlení a komunitní energetiky. Věří, že město musí být především přívětivé, bezpečné a zajišťovat veřejné služby pro všechny – a při tom obzvlášť zohledňovat potřeby starších, dětí, pečujících a lidí, kteří čelí nejrůznějším znevýhodněním.

Bob Čáp vyrostl v Horních Měcholupech, žije 15 let na Žižkově. Krátce působil v kulturní komisi MČ Praha 3, než z ní byl na nátlak ODS vyhozen. Jako odborový specialista na mezinárodní vztahy se zabývá sociálními dopady národních a evropských politik. Je mluvčím eko-sociální platformy Nová Dohoda.

Klára Školníková je v současnosti studentkou magisterského programu Bezpečnostní studia na Univerzitě Karlově a při stáži v Evropském parlamentu v Bruselu. Díky předchozímu studiu na University of Glasgow strávila 5 let ve Skotsku. Mezi její hlavní zájmy patří energetika a životní prostředí.

Jakub Kovařík je studentem socioekonomických studií na FF UK a zároveň pracuje jako koordinátor asistenčních služeb. Pochází z Berouna, v Praze žije 5 let. Rád by se zasadil o to, aby Praha byla město preferující kvalitu života lidí v ní pobývajících před zisky zájmových skupin. Jeho programové priority jsou dostupné bydlení, doprava a zmírňování dopadů klimatické krize.

Sára Herrmannová je studentkou socioekonomických studií na FF UK. Vedla kulturní centrum 1435 mm na Nákladovém nádraží Žižkov a podílela se například také na budování komunity okolo sociálního podniku Pivovar Chříč. Na magistrátu by se chtěla věnovat především otázkám veřejného prostoru a kulturního plánování.

Jan Kafka je vzděláním bohemista, povoláním projektový manažer v překladatelské firmě a překladatel. Předtím pracoval několik let v Muzeu Franze Kafky. Politice se začal aktivně věnovat po zkušenosti krize z let 2009 až 2011. V posledních letech je podle něj jasné, že i na magistrátní úrovni budou zapotřebí veliké změny zejména v oblastech energetiky, dopravy, bydlení.

Kateřina Nyklová sepo studiu sociální politiky a práce v rodné Ostravě věnovala například utváření nových koncepcí rodinné politiky na MPSV a sociální prácí s migranty. Momentálně pomáhá při zabydlování lidem, kteří získali městský sociální byt. Aktivně se věnuje lidskoprávním a vzdělávacím aktivitám. Ráda by, aby bylo město svým obyvatelům dobrým partnerem a vytvářelo podmínky pro kvalitní život. Za klíčovou považuje dostupnost služeb, podporu všech forem bydlení, kvalitní a ekologickou dopravu a vytvoření příjemného životního prostoru, kde je podporováno vzdělávání, sousedství a solidarita.

Václav Drozd vystudoval politologii na UK. Dříve pracoval jako redaktor deníku Alarm, poslední tři roky spolupracuje s odbory a pomáhá lidem zlepšovat jejich pracovní podmínky. Na magistrátu chce prosazovat, aby Praha nebyla jen město pro bohaté lidi. Město podle něj potřebuje odvážný plán řešení bytové a klimatické krize a zlepšení kvality života lidí s nižšími příjmy. Chce prosazovat zlepšení podmínek klientek/ů i zaměstnanců/kyň v městských sociálních službách a zasadit se o rozšíření nabídky dostupných sociálních služeb.

Nina Adlerová vystudovala sociologii a antropologii.Od ukončení studia pracuje převážně v neziskovém sektoru, momentálně v Charitě Česká republika, v sektoru humanitární pomoci a rozvojové spolupráce. Na magistrátu by se ráda věnovala tématům jako narůstající cen bydlení ochrana zranitelných osob před chudobou a zadlužeností a ukončení bezdomovectví prostřednictvím sociálního bydlení. Důležitým tématem pro Prahu je podle ní také overturismus a s ním související proměna města v turistický skanzen.

Na Facebooku nás najdete na https://www.facebook.com/BudoucnostPraha
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist