Mirka Fojtů "> Budoucnost klimatu v rukou mladých školáků: Závěrečná konference CO2 ligy zprostředkuje setkání žáků s politiky. - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/budoucnost-klimatu-v-rukou-mladych-skolaku-zaverecna-konference-co2-ligy-zprostredkuje-setkani-zaku-s-politiky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Ekologický institut Veronica: Budoucnost klimatu v rukou mladých školáků: Závěrečná konference CO2 ligy zprostředkuje setkání žáků s politiky.

4. června 2024 | Ekologický institut Veronica
Autor: Mirka Fojtů, tel: 605971451
Ekologický Institut Veronica Vás srdečně zve na závěrečnou konferenci CO2 ligy, která se koná pod záštitou ministra životního prostředí Petra Hladíka a ve spolupráci s Výborem pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí Senátu Parlamentu ČR. Tato událost se uskuteční ve čtvrtek 13. června 2024 od 11.00 do 14.00 hodin v Hlavním sále Valdštejnského paláce Senátu Parlamentu ČR.
CO2 liga je vzdělávací program pro žáky druhého stupně základních škol i střední školy, který po celý školní rok podněcuje mladé lidi k plnění misí s cílem naplnit závazky Pařížské dohody a nedopustit oteplení planety o více než 1,5 stupně. Žáci
a studenti se celý školní rok seznamovali s klimatickými problémy z pohledu sebe, své rodiny, školy, obce i státu. CO2 liga se zaměřuje na jejich osobní motivaci a spolupráci, a také na praktické kroky vedoucí ke změnám v obcích.
Během letošního 14. ročníku studenti počítali svoji uhlíkovou stopu, hledali divočinu ve svém okolí, psali dopisy politikům a řešili praktické úkoly, například výrobu biouhlu. Absolventi CO2 ligy získali důležité poznatky v oblasti ochrany přírody a klimatu a pracovali na vlastních plánech, jak přispět k prevenci klimatických katastrof.
Během konference studenti předvedou ukázky své práce. Setkání také nabídne prostor pro debatu mezi studenty, politiky a dalšími zúčastněnými hráči, což umožní vzájemnou výměnu názorů a posílení povědomí o klimatické problematice a nutném dialogu.
Koordinátor klimatického týmu Veroniky, Petr 'Ajs' Kucka: „Při sledování výstupů letošní CO2 ligy mě potěšilo, jak vysokou úroveň kreativity, vizuální poutavosti a humoru naši studenti dokázali dosáhnout. Jejich schopnost předávat alarmující zprávy s lehkostí, aniž by podceňovali závažnost situace, je opravdu inspirativní."


Konference se zúčastní nejlepší týmy z těchto škol:
Gymnázium Bruntál
Mensa gymnázium
SOŠ Nové město na Moravě
ZŠ a MŠ Litvínov
ZŠ Dřevohostice
ZŠ J.J. Ryby Rožmitál pod Třemšínem
ZŠ Podbořany

O Ekologickém Institutu Veronica
Ekologický Institut Veronica působí již 30 let v oblasti ochrany klimatu. Provozuje Centrum klimatického vzdělávání v Hostětíně v Bílých Karpatech, první veřejnou pasivní budovu v ČR, a má také sídlo v Brně. Oficiálně je součástí Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Veronica. Jeho posláním je informovat, motivovat a zapojovat všechny věkové skupiny do aktivní ochrany přírody a klimatu, včetně osob s hendikepem. Od roku 1986 vydává časopis Veronica, jeden z prvních ekologických periodik.
Mirka Fojtů, tel: 605971451
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist