https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/budovani-mostu-pro-pristoupeni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Evropská komise, český text ICEU: Budování mostů pro přistoupení

Nové silniční i železniční mosty a křižovatky, zásobování čistší vodou a zdravější likvidace odpadů – to jsou určitá citelná zlepšení života v kandidátských zemích, která vyplynula z předvstupní pomoci Evropské unie v loňském roce. Více než 1,1 mld. euro bylo v roce 2001 poskytnuto na projekty v oblasti dopravy a životního prostředí v rámci programu Evropské unie ISPA: Instrument for Structural Policies for Pre-Accession.

V deseti kandidátských zemích střední a východní Evropy začíná realizace 94 projektů, jejichž celková hodnota činí 2,3 mld. euro. Většina projektů je zaměřena na modernizaci zásobování vodou ve městech a obcích, čističky odpadních vod a rekonstrukci a výstavbu silnic, dálnic a železnic. V České republice vkládá program ISPA 12,8 mil. euro do modernizace pěti čističek odpadní vody, zlepšování městské kanalizace a zvyšování kvality pitné vody v severních Čechách, což bude mít značný přeshraniční dopad na povodí řeky Labe.
<p>
V průběhu let 2000 a 2001 schválila Evropská komise 169 projektů v rámci programu ISPA. Jejich hodnota činí 6,1 mld. euro, z čehož EU financuje dvě třetiny. V letech 2000-2006 bude program ISPA financovat projekty v deseti kandidátských zemích v celkové hodnotě 7,280 mld. euro.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist