https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/byla-spustena-mapova-aplikace-mokrady-najdete-tady-vyznamne-mokrady-cele-ceske-republiky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

AOPK ČR: Byla spuštěna mapová aplikace Mokřady. Najdete tady významné mokřady celé České republiky

25. května 2016 | AOPK ČR
Autor: Karolína Šůlová, tel: 724 102 406
Mapová aplikace je uživatelsky přátelská a zobrazuje mezinárodně významné mokřady dle Ramsarské úmluvy, jejich podlokality a mokřady nadregionálního, regionálního a lokálního významu. Zároveň je možné spolu s mokřady zobrazit i chráněná území, přírodní biotopy nebo například vrstvu CORINE Land Cover 2012.

Aplikace je dostupná na adrese http://webgis.nature.cz/mokrady/ .

Tato mapová aplikace se stane významnou součástí připravované Databáze mokřadů, kde budou uvedeny informace o zobrazených mokřadech ale i o mokřadech obecně. Všechny znázorněné mokřady jsou obsaženy v publikaci Mokřady České republiky (1999), ze které bylo převzato i dělení mokřadů dle významnosti. Mokřady budou do databáze dále doplňovány a tak se jejich seznam rozšíří nad rámec této publikace.

Databáze mokřadů vzniká v rámci projektu Ochrana a udržitelné využívání mokřadů ČR, který je financovaný z EHP fondů 2009-2014 v rámci programu CZ02 – Biodiverzita a ekosystémové služby.
Karolína Šůlová, tel: 724 102 406 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist