https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/byvala-mluvci-charty-77-anna-sabatova-kandiduje-na-primatorku-za-koalici-solidarita
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ČSSD: Bývalá mluvčí Charty 77 Anna Šabatová kandiduje na primátorku za koalici Solidarita

20. května 2022 | ČSSD
Bývalá ombudsmanka a mluvčí Charty 77 Anna Šabatová bude nezávislou lídryní koaliční kandidátky Solidarita. Koalice spojuje Zelené, ČSSD a nezávislé osobnosti pro podzimní volby do Zastupitelstva hlavního města Prahy.

Anna Šabatová byla zástupkyní veřejného ochránce práv v letech 2001 až 2007, od roku 2008 do 2013 působila jako předsedkyně Českého helsinského výboru a v roce 2014 se stala na šest let veřejnou ochránkyní práv (ombudsmankou). Nyní chce hájit práva občanů a občanek Prahy, kde žije již skoro 50 let.

Ke své kandidatuře říká: „To spojenectví má velký smysl. Žiji v Praze a nechci, aby město opět mířilo směrem, který v minulých desetiletích utvářela především ODS. Chci Prahu, v níž se lidé pohodlně dostanou do práce, do školy nebo na procházku, chci Prahu, kde se v parném létě nezalknu vedrem, chci Prahu, z níž se lidé nemusí stěhovat, protože neutáhnou náklady na bydlení a energie. Moderní Praha musí být místem pro všechny Pražany, pro naše děti a vnoučata.“

Dvojkou na kandidátce bude sociální demokrat Miroslav Dvořák, dlouholetý ředitel organizace poskytující sociální služby a právní pomoc: „Spojení ČSSD a Zelených je koalicí solidarity a zodpovědnosti. Solidarity s těmi, kteří jsou o něco zranitelnější než ostatní a jsou součástí našeho společenství, a zodpovědnosti k přírodě i podobě veřejného prostoru v Praze.“

Zelení vysílají na koaliční kandidátku jako svou jedničku Matěje Michalk Žaloudka, urbanistu a zastupitele z Prahy 3. Na společné kandidátce Solidarity zaujme 3. místo. „Budeme hájit dostupné náklady na život a spravedlivý veřejný prostor. Zároveň budeme zárukou udržitelných a ekologických řešení, nejen v klimatické a energetické politice, ale i v územním rozvoji a dopravě,“ říká.

Na čtvrtém místě společné kandidátky bude Lukáš Ulrych, středoškolský učitel a předseda Mladých sociálních demokratů, na pátém Anna Junková, právnička a členka vedení Zelených.

Anna Šabatová a zástupci obou stran dnes podepsali společné memorandum o spolupráci. Zahájení kampaně plánují na 6. června 2022.

Hlavními tématy koalice by měly být dostupnost bydlení jako základní lidské potřeby, pomoc Pražanům a Pražankám při zvládání nákladů života v Praze, ochrana životního prostředí, přizpůsobení města změnám klimatu a podpora a rozvoj veřejné dopravy.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

ig

22.5.2022 21:18
To je ta Šabatová co ji povodili za nos v kauze Kuřim? Bizár...
Odpovědět
reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist