https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/c-a-prvni-zprava-o-globalnim-udrzitelnem-rozvoji-popisuje-pokroky-vyplyvajici-z-ambiciozni-firemni-iniciativy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

C&A: C&A První zpráva o globálním udržitelném rozvoji popisuje pokroky vyplývající z ambiciózní firemní iniciativy

24. května 2016 | C&A
Autor: Veronika Kovaříková, tel: 777785056
První zpráva o globálním udržitelném rozvoji popisuje pokroky vyplývající z ambiciózní firemní iniciativy
24. května 2016. Společnost C&A dnes oznámila uveřejnění své první zprávy o globálním udržitelném rozvoji. Zpráva obsahuje detaily o pokrocích, kterých společnost C&A v roce 2015 dosáhla z hlediska plnění cílů stanovených v loňském roce pro období do roku 2020. Cíle pro období do roku 2020 představují pro C&A nový, ambiciózní globální závazek udržitelného rozvoje a strategický rámec.

Jeffrey Hogue, generální manažer firmy C&A odpovědný za udržitelný rozvoj, poznamenává: „V roce 2015 jsme věnovali pozornost zajištění kvalitních pravidel a odpovědnosti; cílem byla podpora naší nové strategie udržitelného rozvoje. Začlenění udržitelnosti do systému podnikového řízení je podstatnou součástí naší snahy tvořit módu s pozitivním dopadem.“

Zpráva je podstatným prvkem nového, komplexního rámce zaměřeného na firemní odpovědnost. Cíle a ukazatele KPI se orientují na ekologické produkty, dodavatelský řetězec a životní úroveň. Jako prvky podporující tuto strategii slouží transparentnost, cirkulární ekonomika a rovnost.

Ze zprávy vyplývá, že C&A učinila v roce 2015 v oblasti udržitelného rozvoje znatelné pokroky. Hlavní úspěchy:

• Dle organizace Textile Exchange jsme se opět stali největším odběratelem organické bavlny na světě; podíl použité ekologické bavlny se zvýšil na 40 %.
• 90 % dodaného objemu pocházelo od nejlépe hodnocených dodavatelů.
• Představili jsme nový kodex chování a proces auditu, který byl doplněn o uveřejnění informací ze závodů přímých dodavatelů a z vybraných závodů subdodavatelů v Asii a Evropě.
• Zavázali jsme se používat v roce 2016 peří výlučně s certifikací Responsible Down Standard (RDS).
• Uskutečnili jsme první ucelené posouzení naší globální uhlíkové a vodní stopy, sestavili nový tým věnující se udržitelnému nakládání s chemikáliemi, vytvořili příslušnou strategii a dokončili nezávislé audity nakládání s chemikáliemi v 52 klíčových textilních závodech.
• Sehráli jsme klíčovou úlohu při vzniku globální iniciativy Collaboration and Transformation (ACT), která sjednocuje zainteresované strany s cílem řešit problematiku důstojné mzdy v textilním a oděvním průmyslu.
• Zapojili jsme se do iniciativy OSN s názvem Global Compact, což je největší světová firemní iniciativa zaměřená na udržitelný rozvoj, která prosazuje univerzální principy v oblasti lidských práv, práce, životního prostředí a protikorupčního jednání (prostřednictvím transparentních výkazů).
• Více než 23 000 našich zaměstnanců se zapojilo do kampaně Inspiring Women, naší první kampaně zaměřené na angažovanost zaměstnanců v oblasti udržitelného rozvoje.


V souladu s důrazem společnosti C&A na ekologii bude zpráva o globálním udržitelném rozvoji k dispozici pouze on-line, na novém webu C&A na adrese c-a.com/sustainabilityreport2015, a to v angličtině a portugalštině. Dostupná bude také kratší, souhrnná verze (tištěná a ve formátu PDF) – v angličtině a portugalštině a dále v mandarínštině, španělštině a němčině.

Další informace získáte v první zprávě o globálním udržitelném rozvoji C&A na adrese
c-a.com/sustainabilityreport2015.

O společnosti C&A
Společnost C&A je předním prodejcem oděvů. Má více než 60 000 zaměstnanců a přibližně 2 000 obchodů ve 23 zemích po celém světě; rozšiřuje rovněž svou působnost na internetu. Obchody C&A každý den přivítají přes 2,5 milióny návštěvníků, kterým nabízejí módu pro celou rodinu za dostupnou cenu. Naším trvalým závazkem je poskytovat klientům kvalitní zboží a služby. Společnost C&A hraje od svého vzniku v roce 1841 přední úlohu na poli inovací zaměřených na zákazníka.

Další informace viz www.c-a.comKontaktní údaje pro média:
C&A Moda, s.r.o.
Řevnická 1
155 00 Praha 5 - Metropole Zličín
Czech Republic

press.cz@canda.com
Veronika Kovaříková, tel: 777785056 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist