https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/c-a-zvysuje-transparentnost-sveho-dodavatelskeho-retezce
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

C&A: C&A zvyšuje transparentnost svého dodavatelského řetězce

20. července 2017 | C&A
Celosvětový prodejce oděvů C&A dále zvyšuje transparentnost svého dodavatelského řetězce zveřejněním více než 2000 dodavatelských výrobních závodů ze všech 40 zemí původu svých výrobků po celém světě. Seznam je součástí nové zprávy společnosti o udržitelnosti, která je nyní dostupná online.

Transparentnost vede k větší odpovědnosti a změně chování: naší prioritou je zajistit, aby pracovní podmínky v rámci našeho dodavatelského řetězce odpovídaly našim standardům a aby se náš vliv na společnost i životní prostředí neustále zlepšoval. Jsme-li transparentní ohledně toho, kde jsou naše produkty vyráběny, mohou si být naši zákazníci i akcionáři jistí, že při rozhodování o partnerech, se kterými spolupracujeme, i tom, jak jsou naše oděvy vyráběny, volíme správně,“ vysvětluje Jeffrey Hogue, celosvětový generální ředitel C&A pro oblast udržitelnosti.

V souladu s nedávným přistoupením k Příslibu transparentnosti** zveřejnila společnost C&A jména a adresy výrobních závodů svých dodavatelů, počty jejich pracovníků a kategorie výrobků u 100 % svých výrobních jednotek úrovní tier-1 a tier-2.**

Dodavatelský řetězec C&A čítá více než 1 milion lidí zaměstnaných prostřednictvím 788 globálních dodavatelů, kteří provozují více než 2 000 výrobních jednotek na dodavatelských úrovních tier-1 a tier-2 napříč různými zdrojovými regiony. První krok na cestě ke zvýšení transparentnosti svého dodavatelského řetězce podnikla společnost C&A ve své zprávě z roku 2015, ve které zveřejnila jména a adresy výrobních závodů svých dodavatelů úrovně tier-1, což jsou místa vlastní výroby zboží C&A.

Zpráva společnosti C&A o globální udržitelnosti z roku 2016 byla zveřejněna ve stejnou dobu, jako výroční zpráva C&A Foundation. Tyto dvě zprávy názorně ukazují, jak C&A Foundation a společnost C&A mohou pracovat bok po boku na rozvoji udržitelnosti a odpovědnosti módního průmyslu. Pro C&A Foundation je transparentnost klíčovým pilířem její práce. Nadace podporuje iniciativy ve shromažďování a zveřejňování informací tak, aby podněcovaly zlepšení pracovních podmínek. Příkladem takové iniciativy je třeba hnutí Módní revoluce, které zveřejnilo Index transparentnosti módy 2017 – hodnocení 100 celosvětových módních značek a prodejců módy.

Seznam výrobních zařízení dodávajících společnosti C&A je přístupný online na adrese http://sustainability.c-and-a.com/sustainable-supply/. Kompletní zpráva společnosti C&A o udržitelnosti za rok 2016 je dostupná na adrese www.c-a.com/sustainability-report. Výroční zpráva C&A Foundation je k dispozici na adrese www.candafoundation.org/ar2016.

O společnosti C&A
Společnost C&A má téměř 2 000 obchodů ve 21 zemích po celém světě a přibližně 60 000 zaměstnanců, což ji činí lídrem v oblasti prodeje módy. C&A denně přivítá miliony návštěvníků a vybaví celé jejich rodiny kvalitní módou za přijatelné ceny. C&A je jedním z podniků COFRA Holding AG se zastoupením v Evropě, Brazílii, Mexiku a Číně. Další informace viz www.c-a.com

tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist