https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/cd-o-tomto-vikendu-posili-dopravu-na-hrncirske-trhy-v-beroune
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

České dráhy: ČD o tomto víkendu posílí dopravu na Hrnčířské trhy v Berouně

4. května 2017 | České dráhy
Tento víkend 6. a 7. května se v Berouně konají oblíbené Hrnčířské trhy. České dráhy očekávají, že na tuto akci vyrazí vlakem velký počet cestujících, proto tyto dva dny mimořádně posílí dopravu na trati 171 Praha – Beroun.

Na této trati aktuálně probíhají dvě dlouhodobé výluky Správy železniční dopravní cesty, kvůli kterým jsou téměř všechny osobní vlaky mezi Karlštejnem a Berounem nahrazeny autobusy a zároveň je řada vlaků mezi stanicemi Praha hl.n. a Praha-Radotín odkloněna mimo stanici Praha-Smíchov a zastávku Praha-Velká Chuchle. Během víkendových hrnčířských trhů ale bude platit mimořádný jízdní řád, jehož cílem je i přes probíhající výlukové práce zajistit kapacitní vlakovou přepravu z Prahy až do Berouna.

Návštěvníci akce tak budou moci v sobotu i v neděli využít mimořádný osobní vlak, který pojede z Prahy přímo až do Berouna. Z pražského hlavního nádraží bude odjíždět v 8:35 a do Berouna přijede v 9:20. Podobně bude zajištěn přímý vlak také v opačném směru, a to z Berouna v 18:30 do Prahy-Smíchova (příj. 19:13).

V době od 9:30 do 18:30 bude v úseku mezi Karlštejnem a Berounem zajištěna kyvadlová vlaková doprava s intervalem 60 minut, která bude navazovat na vlaky Praha hl.n. – Karlštejn (odjezdy z Prahy hl.n. vždy v 17. minutu, z Karlštejna vždy v 53. minutu). První vlak bude odjíždět z Karlštejna do Berouna v 10:14, poslední v 18:14, v opačném směru bude první vlak odjíždět z Berouna v 9:30, poslední pak v 17:30. Cestující upozorňujeme, že osobní vlaky od Prahy budou končit na Karlštejně a zde bude nutné přestoupit do jiné soupravy. Podobné to bude i v opačném směru.

Vždy cca 15 minut po odjezdu osobních vlaků z Karlštejna a z Berouna bude zajištěno doplňkové spojení náhradní autobusovou dopravou. To bude navazovat na osobní vlaky Praha – Karlštejn, které jedou z Prahy hl.n. vždy ve 47. minutu a z Karlštejna vždy ve 23. minutu. Alternativně je možné v tomto úseku využít také rychlíky, které budou mimořádně zastavovat na Karlštejně. Od 8 do 13 hodin tu zastaví rychlíky ve směru do Berouna, od 13 do 19 hodin pak rychlíky ve směru do Prahy.

Jízdní řád pro trať 171 Praha - Beroun během Hrnčířských trhů v Berouně (6. a 7. května 2017): http://www.ceskedrahy.cz/assets/tiskove-centrum/tiskove-zpravy/jr_171_hrncirske_trhy_beroun.pdf
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist