https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/celostatni-konference-kdu-csl-se-usnesla-ze-oblast-zivotniho-prostredi-bude-klicovym-tematem
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

KDU-ČSL: Celostátní konference KDU-ČSL se usnesla, že oblast životního prostředí bude klíčovým tématem

21. června 2019 | KDU-ČSL
Autor: Denisa Morgensteinová, tel: 730 575 148
Celostátní konference přijala řadu usnesení, mimo jiné souhlasí, že téma životního prostředí bude dalším klíčovým tématem lidovců. Širší vedení KDU-ČSL pak také souhlasilo s vyslovením nedůvěry vládě. „Nám vadí, že vláda neřeší věcná, konkrétní témata,“ řekl na tiskové konferenci po jednání Celostátní konference předseda Marek Výborný.


Seznam usnesení Celostátní konference KDU-ČSL:

* Celostátní konference KDU-ČSL souhlasí s vyslovením nedůvěry vládě ČR.

* Celostátní konference KDU-ČSL podporuje aktivity předsednictva KDU-ČSL v oblasti životního prostředí, adaptace krajiny, obcí a měst na změnu klimatu. Oblast životního prostředí považuje za jednu z klíčových oblastí pro politiku KDU-ČSL. Vyzývá představitele KDU-ČSL v obcích, městech a krajích, aby aktivně prosazovali adaptační opatření v boji proti suchu, při ochraně půdy a zmírnění změny klimatu.

* Celostátní konference KDU-ČSL podporuje, aby ČR byla v roce 2050 uhlíkově (CO2) neutrální.

* KDU-ČSL nesouhlasí se zvyšováním poplatku za dálniční známku. Diskusi na toto téma je možno vést až nejdříve po dokončení opravy D1. Do té doby je to nehorázná drzost.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist