Kateřina Procházková "> Celostátní konference schválila návrh programu letošního sjezdu. Lidovci řešili budoucí směřování strany a vládní témata - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/celostatni-konference-schvalila-navrh-programu-letosniho-sjezdu.lidovci-resili-budouci-smerovani-strany-a-vladni-temata
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

KDU-ČSL: Celostátní konference schválila návrh programu letošního sjezdu. Lidovci řešili budoucí směřování strany a vládní témata

7. ledna 2022 | KDU-ČSL
Autor: Kateřina Procházková, tel: 730 575 148
Poprvé v novém roce se dnes sešel Celostátní výbor a Celostátní konference KDU-ČSL, kde zástupci strany projednali aktuální politickou situaci a dotkli se také programového prohlášení vlády. Na programu byla příprava celostátního sjezdu a podzimní komunální a senátní volby. Strana řešila také zapojení žen, mladých lidovců a seniorů.

„V programovém prohlášení vlády jsou obsaženy všechny priority KDU-ČSL, které dlouhodobě prosazujeme – například podpora rodin, důchodová reforma, ochrana půdy a vody či mezigenerační solidarita. Zároveň reflektuje pandemii covid-19 a energetickou krizi. S programovým prohlášením plně souhlasíme,“ uvedl předseda KDU-ČSL Marian Jurečka s tím, že prohlášení pamatuje i na současné problémy, jakými jsou například vysoké ceny energií.

Celostátní konference se věnovala také otázce celostátního sjezdu, který se uskuteční 23. – 24. dubna v Ostravě. Členové si odhlasovali počty kandidátů a způsob volby. „Zabývali jsme se také otázkou komunálních a senátních voleb. V obou typech voleb budeme obhajovat vítězství. Jsme strana, která má nejvíce komunálních zastupitelů. Před skoro šesti lety jsme také vyhráli volby do Senátu. Obhajujeme celkem sedm senátorských křesel a chtěli bychom na tento úspěch navázat,“ doplnil šéf lidovců. Kandidáti by měli být představeni do půlky února.

„Dnes jsme se dostali také k otázce zastoupení žen v politice. Oproti jiným stranám máme poměrně velké zastoupení a naše lidovkyně se snažíme dlouhodobě podporovat,“ uvedla první místopředsedkyně strany Šárka Jelínková. KDU-ČSL má dlouhodobě jednu z největších členských základen, kterou každoročně rozšiřuje. Lidovci chtějí zapojit všechny skupiny svých příznivců – mladé lidovce, seniory a v neposlední řadě ženy.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist