Lucie Ješátková "> Celostátní výbor KDU-ČSL trvá na jmenování Petra Hladíka ministrem životního prostředí - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/celostatni-vybor-kdu-csl-trva-na-jmenovani-petra-hladika-ministrem-zivotniho-prostredi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

KDU-ČSL: Celostátní výbor KDU-ČSL trvá na jmenování Petra Hladíka ministrem životního prostředí

6. ledna 2023 | KDU-ČSL
Autor: Lucie Ješátková, tel: 730 575 148
Celostátní výbor KDU-ČSL nadále podporuje nominaci místopředsedy strany Petra Hladíka na ministra životního prostředí a odmítá rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana, které považuje za protiústavní. Do konce mandátu Miloše Zemana bude Petr Hladík zastávat post náměstka na Ministerstvu životního prostředí.

Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka, který dočasně řídí Ministerstvo životního prostředí, uvedl, že v pondělí jmenuje Petra Hladíka jeho náměstkem na Ministerstvu životního prostředí. „Já i Celostátní výbor KDU-ČSL stejně jako mnoho odborníků vnímáme krok ze strany prezidenta republiky Miloše Zemana ohledně nejmenování premiérem navrhovaného kandidáta na ministra životního prostředí jako protiústavní. Pokud by měl mandát Miloše Zemana trvat ještě delší dobu, jednoznačně bych usiloval o podání kompetenční žaloby, ale v této chvíli by pravděpodobně ústavní soud ani nestihl vydat stanovisko. Proto jsme zvolili řešení počkat do jmenování nového prezidenta a během následujících osmi týdnů se Petr Hladík již bude věnovat resortu životního prostředí z pozice mého náměstka,” uvedl Marian Jurečka.

„Moc si vážím podpory, kterou mi předsednictvo a Celostátní výbor KDU-ČSL opakovaně vyjádřilo. Na Ministerstvu životního prostředí je celá řada důležitých úkolů, a proto přijímám řešení, které navrhl předseda KDU-ČSL a současný ministr životního prostředí Marian Jurečka a stanu se náměstkem na Ministerstvu životního prostředí, abych se během následujících osmi týdnů mohl naplno věnovat tomuto resortu,” uvedl místopředseda KDU-ČSL Petr Hladík.


Znění usnesení Celostátního výboru KDU-ČSL: 

CV KDU-ČSL odmítá rozhodnutí prezidenta ČR Miloše Zemana, který oznámil, že zatím nebude jmenovat Petra Hladíka ministrem životního prostředí, a považuje jeho rozhodnutí za protiústavní.

CV KDU-ČSL nadále podporuje nominaci Petra Hladíka na ministra životního prostředí. 
Lucie Ješátková, tel: 730 575 148
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist