https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/celostatni-vybor-podporil-iniciativu-michaely-sojdrove-odmitl-vladni-danovy-balicek
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

KDU-ČSL: Celostátní výbor podpořil iniciativu Michaely Šojdrové, odmítl vládní daňový balíček

25. září 2018 | KDU-ČSL
V úterý 25. září se sešel Celostátní výbor KDU-ČSL. Zástupci strany prodiskutovali například podobu státního rozpočtu nebo takzvaný daňový balíček, který navrhuje vláda. Vrátili se také k iniciativě europoslankyně Michaely Šojdrové, která chce pomoci syrským nezletilým dětem bez doprovodu. Celostátní výbor přijal několik usnesení.

1. Celostátní výbor KDU-ČSL vyjádřil podporu europoslankyni Michaele Šojdrové v dalších krocích, které souvisejí s poskytnutím pomoci syrským nezletilým dětem bez doprovodu. Členové výboru se shodli na tom, že v první řadě je třeba cílit pomoc nejmladším dětem, které jsou v tragické situaci nejzranitelnější.

2. KDU-ČSL chce, aby vláda přepracovala takzvaný daňový balíček - shodl se na tom Celostátní výbor strany. Změny v zákoně, které se týkají daně z přidané hodnoty, by totiž podle lidovců mohly poškodit obce a kraje. Ty momentálně přispívají poskytovatelům veřejných služeb (například dopravcům). A právě společně s těmito dotacemi by nově podle vlády měly odvést i DPH. „Změna by přinesla pokles financí samosprávám, není možné, aby stát tímto způsobem odíral obce a kraje, a bral si tak peníze do státního rozpočtu," uvedl po jednání výboru místopředseda a šéf poslaneckého klubu lidovců Jan Bartošek.

3. Celostátní výbor KDU-ČSL podporuje, aby ministerstvo zemědělství poskytlo finanční příspěvek drobným lesníkům, kteří se musí vypořádat s následky kůrovcové kalamity. První místopředseda strany a bývalý ministr zemědělství Marian Jurečka po jednání Celostátního výboru sdělil, že KDU-ČSL vyzývá vládu, aby do konce roku poskytla lesníkům adekvátní podporu. Tu může ministerstvo realizovat ještě do konce roku prostřednictvím svého fondu PGRLF, který by mohl uvolnit prostředky v režimu de minimis, jež jsou slučitelné s právem EU. Tato pomoc by zejména malým vlastníkům pomohla překonat náročné období pro zvládnutí kalamitní situace.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist