https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ceny-energii-pristi-rok-vzrostou-maximalne-o-jednotky-procent
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Úřad Vlády ČR: Ceny energií příští rok vzrostou maximálně o jednotky procent

31. října 2023 | Úřad Vlády ČR
Premiér Petr Fiala, ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela a ministr financí Zbyněk Stanjura v reakci na poplašné zprávy o dramatickém nárůstu cen energií v příštím roce na tiskovém brífinku v úterý 31. srpna 2023 ujistili veřejnost, že k žádnému skokovému zdražení energií nedojde.

Premiér Petr Fiala na brífinku reagoval na interpretaci návrhu Energetického regulačního úřadu, který se týkal regulovaných cen energií. „Chtěl bych hned a jasně zdůraznit, že ceny energií v žádném případě neporostou o desítky procent,“ zdůraznil premiér Fiala na úvod svého vystoupení.

Energetický regulační úřad přišel s návrhem, že ceny za regulovanou složku, která tvoří část plateb spotřebitelů energií, se v příštím roce zvýší až o 71 procent. „Protože ale cena silové elektřiny neustále klesá, budou lidé platit převážně stejně jako letos nebo maximálně v průměru o jednotky procent více. Žádné dramatické navýšení o desítky procent nehrozí a každý, kdo tvrdí něco jiného, lže a šíří paniku,“ prohlásil předseda vlády Petr Fiala.

Premiér Fiala také připomněl, že na současných cenách energií mají zásadní podíl i předcházející vlády. „Kdyby totiž předcházející vlády dělaly, co měly, staraly se o energetickou bezpečnost a o energetické zajištění České republiky, stavěly dostatek zdrojů energií, tak bychom v takové situaci, v jaké jsme dnes, nebyli,“ poznamenal předseda vlády Petr Fiala.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist