Jan Kirschner "> Češi a Němci chystají v Krkonoších ekologický seminář a pouť k secesnímu evangelickému kostelu - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/cesi-a-nemci-chystaji-v-krkonosich-ekologicky-seminar-a-pout-k-secesnimu-evangelickemu-kostelu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

SEM Přátelé Herlíkovic: Češi a Němci chystají v Krkonoších ekologický seminář a pouť k secesnímu evangelickému kostelu

17. června 2021 | SEM Přátelé Herlíkovic
Autor: Jan Kirschner, tel: 777 572 656
Již posedmé, po roční koronavirové pauze, se na přelomu června a července na Strážném - Hořejších Herlíkovicích v Krkonoších uskuteční setkání Čechů a Němců. Týdenní pobyt pořádá spolek SEM Přátelé Herlíkovic od 28.6. do 4.7. ve spolupráci s německými dobrovolníky z organizace ASF - Servitus. Účastníci budou ubytováni ve středisku Horský domov. Přijede 12 mladých Němců, kteří prožili jako dobrovolníci celý rok v České republice. Pobyt je již téměř naplněn, více volných míst je v červnových dnech na začátku pobytu. Protože je seminář podpořen Česko německým fondem budoucnosti, stojí týden na horách s plnou penzí jen 1500,- Kč. Při kratším pobytu nabízí pořadatelé slevu.

Letošní ročník semináře má téma Ekologie a Krkonoše. Učastníci si seznámí s bojem správy Krkonošského národního parku s kurovcovou kalamitou a budou si i sami moci "oloupat kůrovce" nebo pokosit horskou louku kosou.

Lektoři KRNAPu povypráví o hospodaření v Krkonoších, jak v historickém kontextu, tak v hospodářském nebo přírodním a účastníci se seznámí s ekosystémy lesa a louky a jaký vliv zanechává overturismus. Během týdne bude čas i na výlety do hor.

Znalost němčiny není podle pořadatelů podmínkou, programy budou tlumočeny. Němečtí dobrovolníci umí také dobře anglicky a za rok pobytu v České republice se řada z nich naučila trochu česky.

V sobotu 3.7. od 18 h se pak v secesním kostele v Hořejších Herlíkovicích koná koncert konzervatoristy Samuela Weinfurtera - s programem: Baroko, Balkán, Jazz.

Na závěr pobytu, v neděli 4. července, pořadatelé zvou i další občany z Vrchlabí a okolí na česko-německou pouť k výročí dokončení kostela, který je nejvýše položeným kostelem Českobratrské církve evangelické v Čechách. Kostel původně patřil německé luterské církvi. Od 10 h se zde budou konat česko - německé evangelické bohoslužby. Povede je evangelický farář z Vrchlabí Michael Pfann. Po bohoslužbách je možné si dopředu objednat i oběd. Na tuto nedělní "pouť" přijiždí pravidelně i několik německých krajanů, kteří se v Krkonoších narodili. Jejich účast je ale vzhledem ke složité situaci s cestováním a vysokému věku nejistá.

Kontakty na přihlášení a podrobnější informace o pobytu jsou uvedeny na webových stránkách pořadatele http://pratele-herlikovic.evangnet.cz. Spolek byl založen v roce 2012 a prvotním impulsem byla snaha o záchranu staré krkonošské roubenky.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist