https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/cesi-a-polaci-spolecne-zahajili-cyklosezonu-v-prihranicni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Královéhradecký kraj: Češi a Poláci společně zahájili cyklosezónu v příhraniční

21. května 2019 | Královéhradecký kraj
Mezinárodní jízda CYKLO GLACENSIS 2019 přilákala téměř 200 cyklistů a otevřela cykloturistickou sezónu v česko-polském příhraničí. Letošní 18. ročník nabídl krásné trasy Orlickými horami až do cíle v Olešnici v Orlických horách.

Letošním cílem vyjížďky CYKLO GLACENSIS byla horská bouda Číhalka. Na kole se jí zúčastnilo 130 cyklistů z deseti českých a 100 cyklistů z osmi polských měst. Trasy měřily od 40 do 90 kilometrů podle vzdálenosti startovního města.

Finančně letošní Cyklo Glacensis podpořila města Lanškroun, Náchod, Choceň, Vysoké Mýto, obec Bačetín, Sdružení obcí Orlicko, DSO Region Orlické hory, Pardubický kraj a hlavní organizátor akce Region Orlicko – Třebovsko. V cíli byl pro účastníky připraven večerní společenský program s country kapelou a břišními tanečnicemi.

V roce 2020 bude cíl Cyklo Glacensis na polské straně hranice a organizátor Region Orlicko-Třebovsko na příští ročník všechny účastníky srdečně zve.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist