https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ceska-lesnicka-akademie-v-trutnove-je-spickou-v-lesni-pedagogice
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Královéhradecký kraj: Česká lesnická akademie v Trutnově je špičkou v lesní pedagogice

30. prosince 2017 | Královéhradecký kraj
Učit děti i dospělé citlivě vnímat lesní prostředí, porozumět jeho složkám, pochopit jejich vzájemnou provázanost a podporovat trvale udržitelné využívání lesních ekosystémů člověkem. Takové je poslání i náplň mladé edukativní disciplíny, která ač není ukotvena žádným zákonem, přesto se má v evropských zemích čile k světu. Jde o tzv. lesní pedagogiku.

Česká republika letos hostila 12. evropský kongres lesních pedagogů, jimiž jsou u nás jak zástupci největších správců lesa – Lesů ČR a Vojenských lesů a statků, tak pracovníci městských lesů a samozřejmě i lesnických vysokých a středních škol, Českou lesnickou akademii Trutnov nevyjímaje.

V roli lesních pedagogů, aktérů typicky 2 – 4 hodinových výchovně vzdělávacích programů určených převážně pro školáky základních škol, u nás působí sami žáci, aktivní zástupci zájmových kroužků myslivosti, sokolnictví, včelařství, vábičů a loveckých trubačů. V úlohách učitelů nejen že naplňují ústřední myšlenku lesní pedagogiky, ale využívají svá vystoupení také k mnohostrannému osobnímu rozvoji. Schopnosti odpovědně plánovat, zaujmout posluchače či kultivovaně, výstižně a srozumitelně formulovat jistě uplatní při dalším studiu i v budoucí pracovní kariéře.

Činnost našich žáků koordinuje zkušený pedagog Mgr. Milan Jiřišta. Pod jeho vedením proběhlo jen v kalendářním roce 2017 celkem 11 akcí, na nichž budoucí lesníci prezentovali své znalosti a předávali pozitivní vztah k lesům stovkám žáků škol Královéhradeckého, Pardubického a Libereckého kraje.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist