https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ceska-posta-predstavila-nove-postovni-znamky-historicke-dopravni-prostredky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Česká pošta: Česká pošta představila nové poštovní známky – Historické dopravní prostředky

15. února 2017 | Česká pošta
Autor: Matyáš Vitík
Česká pošta dnes představila v prezidentském salónku v Praze na hlavním nádraží dvě nové příležitostné poštovní známky. Na nich jsou zobrazeny historické dopravní prostředky, které sloužily poštovní službě. Jedná se o poštovní autobus Škoda 606 z 30. let 20. století a vagón poštovní ambulance Fkv provedení odpovídajícím době I. československé republiky. Autory výtvarného návrhu jsou pánové Petr Ptáček a Pavel Sivko.

Známky vytiskla Poštovní tiskárna cenin Praha plnobarevným ofsetem a vycházejí v nákladu 750 tisíc + 750 tisíc kusů v soutisku na jednom tiskovém listu. K dispozici budou na filatelistických přepážkách a vybraných poštách. Dotisk příležitostných známek není možný. Cena známek je 16 korun, což odpovídá poštovnému v rámci České republiky pro obyčejné dopisy do 50 g a pro pohlednice.

Zájemci o poštovní známky si také mohli na hlavním nádraží prohlédnout vystavený historický poštovní vagón České pošty, jehož součástí byla také instalovaná expozice Muzea vlakové pošty.

Poštovní muzeum České pošty dlouhodobě spolupracuje s Železničním muzeem Českých drah v Lužné u Rakovníka. V areálu muzea je vystaven i historický poštovní vůz ze sbírky Poštovního muzea. Obě instituce rovněž spolupracují na prezentaci historie poštovní dopravy i na dalších akcích. V letošním roce tak Poštovní muzeum společně s dobrovolným Muzeem vlakové pošty bude prezentovat své historické vozy v rámci brněnské muzejní noci 20. května v Brně na hlavním nádraží a v sobotu 23. září v Bohumíně v rámci Národního dne železnice pořádaného Českými drahami.
Matyáš Vitík tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist