https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ceska-ves-zasadne-modernizuje-odpadove-hospodarstvi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

meneodpadu.cz: Česká Ves zásadně modernizuje odpadové hospodářství

31. srpna 2020 | meneodpadu.cz
Autor: Filip Poštulka, tel: 724104295
Chytré technologie zavádí do odpadového hospodářství obec Česká Ves v okrese Jeseník. Součástí modernizace obecních odpadů je i nový systém evidence. Od něj si samospráva obce slibuje výrazně větší množství vytříděných odpadů a s tím spojené úspory. V obci tak budou zastupitelé, s pomocí této novinky, sledovat prostřednictvím QR kódů skutečné množství odpadu.

Chytrý systém evidence odpadů bude mimo jiné v České Vsi sledovat parametry odpadu a umožní tak optimalizaci frekvence svozů či množství svozových nádob. Evidenční systém tedy může obci přinést úspory v oblasti odpadového hospodářství a zároveň ji připraví na přísnější legislativu.

Efektivní díky analýze
„Hledali jsme vhodný nástroj pro co nejefektivnější přístup ke komunálnímu a separovanému odpadu. Vybrali jsme proto systém ECONIT, který tyto nároky splňuje – díky němu máme dokonalý přehled na odpady,“ vysvětluje starosta České Vsi Petr Mudra a doplňuje: „Zásadní roli pro správné nastavení odpadového hospodářství sehrála analýza, kterou provedla společnost JRK – včetně návrhu dalšího postupu. Po zavedení novinek, které z analýzy vycházejí, nyní můžeme lépe reagovat na změny legislativy a především na zvyšující se náklady v oblasti odpadového hospodářství.“

Jednoduché fungování
Systém ECONIT, který obec Česká Ves zavedla, se jmenuje ECONIT a je součástí komplexního řešení společnosti JRK. Funguje jednoduše; jeho hardwarová část představuje nástroj na sběr dat – tedy mobilní terminál, který načítá QR kódy, a ta softwarová zase pracuje s daty. Technologie je přizpůsobená přesně na míru obce Česká Ves.

Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist