https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ceska-zeleznice-bude-konkurenceschopnejsi-ministerstvo-dopravy-podepsalo-memorandum-se-shift2rail
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MD ČR: Česká železnice bude konkurenceschopnější, Ministerstvo dopravy podepsalo memorandum se Shift2Rail

4. ledna 2019 | MD ČR
Ministr dopravy Dan Ťok a výkonný ředitel Shift2Rail Carlo Borghini podepsali memorandum o porozumění. Česká republika se tím jako první z evropských zemí zavázala k vzájemné spolupráci s touto iniciativou. Díky tomu na evropské půdě bude mít větší slovo k prosazování českých železničních projektů a inovací.

Cílem národní platformy Shift2Rail, která je odborným poradním a pracovním orgánem ministra dopravy pro oblast výzkumu a vývoje v železniční dopravě, je podpořit účast České republiky na evropských programech a aktivně participovat na zapojení regionálních subjektů do výzkumných činností. „Tato nová spolupráce bude zaměřena na identifikaci společných priorit a potenciální interakce prostřednictvím výměny informací a účastí na příslušných událostech pořádaných k propagaci účasti aktérů z oblasti železničního průmyslu, a to včetně profitování z evropských programů,” říká výkonný ředitel Shift2Rail Carlo Borghini.

Vzájemný prospěch z této spolupráce lze vidět také v zapojení malých a středních podniků i regionálního průmyslu. „Šanci díky novým evropským projektům dostanou také čeští dodavatelé, podílející se na výrobě a zavádění nejmodernějších technologií v železniční dopravě. Máme před sebou výstavbu vysokorychlostních tratí, které vyžadují ty nejvyšší bezpečnostní a technologické standardy. Investovat ovšem hodláme i do stávající železniční sítě. Memorandum přispěje k dalšímu naplnění velkého potenciálu české železnice," říká ministr dopravy Dan Ťok.

Shift2Rail je platforma usilující o cílený výzkum a inovace v rámci železnic. Urychluje integraci nových a pokročilých technologií do inovativních řešení pro železniční produkty. Dále Shift2Rail podporuje konkurenceschopnost evropského železničního odvětví a uspokojuje měnící se dopravní potřeby EU.
tisknout poslat  twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist