https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ceske-drahy-a-s-otevrely-prvni-pujcovny-jizdnich-kol
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

České dráhy: České dráhy, a. s., otevřely první půjčovny jízdních kol

3. dubna 2003 | České dráhy
Od začátku dubna nabízejí České dráhy, a. s., novou službu pro vyznavače cykloturistiky. V železničních stanicích Jičín a Turnov byly otevřeny první půjčovny jízdních kol ČD.

Nabídka je určena pro návštěvníky Českého ráje a dalších turisticky atraktivních lokalit v okolí, kteří přijedou vlakem do jedné z vyjmenovaných stanic. Jízdní kola se zapůjčují po sepsání nájemní smlouvy, předložení dvou osobní průkazů a složení zálohy 1 500 Kč za bicykl. Půjčovné za jedno jízdní kolo a den činí 150 Kč. Tato cena zahrnuje i jeho bezplatnou přepravu jako spoluzavazadla nebo tzv. úschovu během přepravy ve vlacích na tratích 030 v úseku Turnov – Semily, 041 v úseku Jičín – Turnov, 064 v úseku Lomnice nad Popelkou – Dolní Bousov a 070 v úseku Turnov – Mnichovo Hradiště. Navíc bicykl zapůjčený v Jičíně je možno vrátit ve druhé půjčovně v Turnově a naopak.

Půjčovny jsou otevřeny každý den od 1. 4. do 31. 10. 2003, vždy v době od 8.00 do 18.00 hod. Pro rezervaci jízdního kola lze v železniční stanici Turnov využít telefonní číslo: 481 352 200 (7.00 – 18.00), mimo tuto dobu 481 352 470 nebo e-mail: cdinfo.turnov@sendme.cz ; v Jičíně pak telefonní číslo: 493 503 483 nebo e-mail: stefko@opr.pce.cd.cz

V případě zájmu o služby půjčoven jízdních kol ČD se jako další příhodná lokalita ve východních Čechách nabízí Babiččino údolí v Ratibořicích, kam vede vyhledávaná stezka z České Skalice. České dráhy jsou však připraveny rozšířit síť svých půjčoven i na další vhodná místa naší republiky.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist