https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ceske-drahy-jsou-oficialnim-dopravcem-mistrovstvi-sveta-iihf-v-lednim-hokeji-2024
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

České dráhy: České dráhy jsou oficiálním dopravcem Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2024

7. března 2024 | České dráhy
Národní dopravce zajistí během letošního světového šampionátu v hokeji v České republice přepravu hokejových týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě.

„České dráhy jsou hrdý partner českých sportovců a fanoušků. Už v minulosti jsme spolupracovali na zajištění přepravy hokejistů a fanoušků při světových šampionátech konaných v České republice i na Slovensku. Od 10. května vypravíme 7 párů mimořádných spojů SC Pendolino. Navíc jsme letos spolupráci prohloubili a jako oficiální dopravce zajistíme transfery hokejistů mezi hotely, stadiony a vlakovými nádražími v Praze a v Ostravě prostřednictvím naší dceřiné společnosti ČD Bus,“ říká Michal Krapinec, předseda představenstva a generální ředitel Českých drah.

„Jsme potěšeni, že se České dráhy po devíti letech opět chopily role oficiálního dopravce šampionátu a svou nabídku fanouškům, hráčům a dalším aktérům Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji dokonce ještě rozšířily. Významně tak pomůžou k plynulosti přesunů mezi oběma hostitelskými městy a zvýší komfort při cestě za hokejovým zážitkem. Doufám, že už samotnou cestu si všichni užijí,“ říká Alois Hadamczik, prezident Českého svazu ledního hokeje.

Vlaky SC Pendolino a InterCity urazí cestu mezi hlavními stanicemi v Praze a v Ostravě za 3 hod. 12 minut a nabízejí vysoký komfort cestování. Vedle klimatizovaných souprav jsou vlaky vybaveny palubní Wi-Fi sítí a nabízejí občerstvení v restauračních vozech nebo formou ČD Minibaru. Díky tomu nabízejí cestujícím pohodlnou a rychlou cestu mezi Prahou a Ostravou. Především pohodlí vlaků a možnost odpočinku mezi utkáními byly hlavní důvody organizátorů, proč zvolili pro cesty mezi oběma místy konání šampionátu hokejistů železnici.
Vlakem do O2 areny a zvláštní spoje z Košic do Ostravy

České dráhy zajišťují také cesty hokejových fanoušků. Vlakem lze cestovat přímo až k pražské O2 areně, která je vzdálena pouhých 15 minut pěší chůze od libeňského nádraží. Na něm zastavuje většina vlaků z východní části republiky, např. z Ostravy, z Valašska, Zlínska nebo z jižní Moravy. Zastavují tam i regionální spoje linek S1 a S7 z hlavního a Masarykova nádraží v centru Prahy.

Vlakem lze pohodlně cestovat z různých míst republiky také na zápasy v ostravské Ostravar aréně. Železniční stanice Ostrava-Vítkovice leží zhruba 20 minut pěší chůze od sportovního stánku Vítkovice aréna a jezdí na ní pravidelné spoje S9 Ostrava-Svinov – Havířov – Český Těšín. České dráhy ve spolupráci se slovenskou společností ZSSK nabídnou speciální přímé spoje na trase Košice – Žilina – Ostrava-Vítkovice a zpět.

Pozici Českých drah jako oficiálního dopravce MS IIHF v ledním hokeji 2024 v Praze a v Ostravě bude připomínat také speciální hokejový polep na jedné lokomotivě Siemens Vectron, které představují nejvýkonnější a nejrychlejší elektrické lokomotivy v České republice.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist