https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ceske-drahy-nabidnou-denni-jizdenku-pro-kolo
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

České dráhy: České dráhy nabídnou denní jízdenku pro kolo

24. dubna 2017 | České dráhy
Cestování vlakem s kolem bude v hlavní cyklistické sezóně opět o něco jednodušší. České dráhy nabídnou od 1. května do konce září novou celodenní síťovou jízdenku pro přepravu jízdního kola v ceně 99 Kč.

„Při našich zákaznických průzkumech jsme obdrželi od cykloturistů podněty na zavedení celodenní síťové jízdenky pro jízdní kolo, která by jim umožnila pružně měnit jejich plány, nebo vyrazit na jednodenní výlet do vzdálenějších míst, například z Prahy do oblasti Českého Švýcarska nebo na Orlickoústecko, či například z Ostravska a Olomoucka do oblasti Lednicko-valtického areálu na jihu Moravy. Zavedením síťového dokladu jim vycházíme vstříc a věříme, že tato jízdenka vhodně doplní stávající nabídku pro přepravu kol,“ říká Zuzana Čechová, ředitelka cenotvorby a produktové komunikace Českých drah.

Například při jednodenním výletu z Ostravy do oblasti Lednicko-valtického areálu cykloturista ušetří s novou jízdenkou 10 % z ceny za přepravu jízdního kola. Při výletu z Prahy na stále více populární cyklostezku Ohře může být úspora 17,5 %.

Na přelomu dubna a května rozšíří České dráhy také kapacitu pro přepravu jízdních kol v dalších vlacích. Speciální vůz pro uložení jízdních kol formou úschovy během přepravy bude doplněn například do rychlíků na trase Brno – Jihlava – České Budějovice a mezi Prahou a Českými Budějovicemi. Větší kapacitu pro přepravu jízdních kol nabídnou také vybrané rychlíky z Pardubic a Hradce Králové do Turnova a Liberce, z Kolína a Nymburka do oblasti Máchova jezera, České Lípy a Rumburku nebo na Posázavském pacifiku z Prahy do Dobříše. České dráhy nabízejí přepravu cca 2 jízdních kol téměř ve všech vlacích, v 6 844 spojích pak může být přepravováno více jízdních kol najednou, což je o 106 vlaků více než loni.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama



Blíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist