https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ceske-drahy-posili-dopravu-na-pochod-praha-prcice-nabidnou-specialni-celodenni-jizdenku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

České dráhy: České dráhy posílí dopravu na Pochod Praha – Prčice, nabídnou speciální celodenní jízdenku

6. května 2024 | České dráhy
V sobotu 18. května se koná již 57. ročník Pochodu Praha – Prčice. Podobně jako v předchozích letech, i tentokrát České dráhy výrazně posílí vlakovou dopravu do míst startů pochodu. Pro pochodníky vypraví speciální vlaky, posílí pravidelné dálkové i regionální spoje a zajistí mimořádná zastavení odpoledních dálkových vlaků v Heřmaničkách. Jízdní řády posilových vlaků se v tuto chvíli připravují a po přidělení kapacity dráhy budou zanesené do vyhledávačů spojení. Účastníci pochodu mohou využít speciální „Celodenní jízdenku – region Středočeský / Prčice“ za 199 Kč, která bude platit v den pochodu ve 2. třídě všech vlaků ČD v širší oblasti Středočeského kraje.


Mimořádné vlaky na pochod Praha – Prčice

Před startem pochodu a po jeho závěru vypraví České dráhy pro účastníky mimořádné spěšné vlaky. Z Prahy hl.n. směrem do Tábora pojedou cca v 5:15, 6:15 a 7:15. Na spoji v 5:15 bude nasazený nový RegioPanter v barvách PID, vlak v 6:15 zajistí tři spojené dvouvozové RegioPantery a vlak v 7:15 klasická souprava s deseti vozy. Z Heřmaniček zpět do Prahy pojedou mimořádné vlaky v cca 18:30, 19:30 a 20:30.

Pro cestu zpět z pochodu zajistí České dráhy také kyvadlové osobní vlaky z Heřmaniček do Benešova u Prahy, na které budou navazovat příměstské osobní vlaky dále ve směru do Prahy. Odjezdy těchto posilových vlaků z Heřmaniček jsou naplánované každou hodinu mezi cca 15:30 a 20:30. Tyto mimořádné osobní vlaky zastaví také ve Voticích, Olbramovicích a Bystřici u Benešova.

Přesné jízdní řády speciálních vlaků budou Správou železnic zveřejněny několik dní před konáním pochodu. Účastníky proto prosíme, aby si přesné časy odjezdů ověřili těsně před akcí.


Posilové vozy v pravidelných vlacích

České dráhy očekávají, že na pochod pojede vlakem velké množství účastníků. Proto zařadí do vlaků linek R17 Vltava (Praha – České Budějovice / České Velenice) a Ex7 Jižní expres Praha – České Budějovice / Linec mimořádné posilové vozy. Některé ranní vlaky, např. R 321 Silva Nortica, budou mít až jedenáct vozů, kapacita odpoledních spojů bude zesílena zpravidla na osm vozů. Větší posílení již z technologických důvodů není možné. Do posilových vozů není možné si zarezervovat místo k sezení.

Posílené budou také vybrané spoje linky S9 z Prahy do Benešova u Prahy, a také regionální vlaky z Benešova u Prahy do Sedlčan, z Tábora do Milevska a z Prahy přes Vrané nad Vltavou do Týnce nad Sázavou. Větší kapacitu osobních vlaků mezi Olbramovicemi a Táborem zajistí jednotky RegioPanter a InterPanter, které zde nahradí soupravy Regionova.


Mimořádná zastavení rychlíků ve stanicích Heřmaničky

V souvislosti s pochodem budou odpolední dálkové vlaky linky R17 Vltava / Lužnice mezi Prahou a Českými Budějovicemi mimořádně zastavovat ve stanici Heřmaničky. Sem budou výletníci přijíždět po ukončení pochodu kyvadlovou autobusovou linkou z cíle pochodu v Prčici. V Heřmaničkách zastaví dálkové vlaky v obou směrech v čase od cca 14:15 do 21:45.


Kyvadlová autobusová doprava Prčice – Heřmaničky

V sobotu 18. května odpoledne bude zajištěna za úplatu smluvní kyvadlová autobusová doprava z Prčice k železniční zastávce Heřmaničky. Interval mezi spoji bude záležet na počtu cestujících. Autobusy by měly jezdit až do cca 21 hodin. Detailní informace od pořadatele jsou na internetové stránce www.praha-prcice.cz.


Přeprava kol na Pochod Praha – Prčice

Pochod Praha – Prčice zahrnuje také několik cyklotras, které vedou do Prčice z Prahy, Milevska a Tábora. Cyklotrasa z Prahy je vedena jako jednosměrná, cyklotrasy z Milevska a z Tábora jsou okružní. Cyklisty upozorňujeme, že ve všech rychlících a expresech mezi Prahou a Českými Budějovicemi je povolena přeprava jízdních kol pouze s povinnou rezervací místa pro jízdní kolo. Cestujícím s jízdním kolem doporučujeme, aby při návratu do Prahy dojeli na kole do Benešova a odtud využili pravidelné osobní vlaky linky S9 ze stanice Benešov u Prahy, případně kyvadlové vlaky z Heřmaniček do Benešova.


Celodenní jízdenka region Středočeský / Prčice

Účastníkům pochodu doporučujeme využít přednostně „Celodenní jízdenku region Středočeský / Prčice“ za 199 Kč pro jednoho cestujícího. Tato jednodenní síťová jízdenka s prvním dnem platnosti v sobotu 18. května 2024 bude platit do 02:00 hod. v neděli 19. května 2024 ve 2. vozové třídě všech vlaků ČD ve vymezeném obvodu (shodný s obvodem platnosti Celodenní jízdenky region Středočeský).

Tyto jízdenky je možné zakoupit v předprodeji v e-shopu, v mobilní aplikaci Můj vlak, u pokladních přepážek ČD a ve vybraných jízdenkových automatech ČD. V sobotu 18. května je budou prodávat také průvodčí přímo ve vlacích (po nástupu v obsazené stanici standardně s manipulační přirážkou). Prodej těchto jízdenek bude ukončen v sobotu ve 12:00 hod. Nárok na slevu se při zakupování ani kontrole jízdních dokladů neprokazuje.

S touto jízdenkou se účastníci pochodu dostanou na místa startů nejen z Prahy, ale i z ostatních míst Středočeského kraje a blízkého okolí, přičemž jízdenka platí také pro cestu zpět. Cestující z jiných regionů si mohou zakoupit jízdenku ze své nástupní stanice do první stanice, odkud platí „Celodenní jízdenka – region Středočeský / Prčice“, a pro další cestu navázat touto jízdenkou. Detailní informace jsou zde (https://www.cd.cz/assets/info/cim-se-ridime/pochod-praha-_-prcice-2024.pdf), územní platnost ukazuje tato mapa: https://www.cd.cz/assets/typy-jizdenek/vnitrostatni-jizdenky/stredocesky_1.pdf

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist