https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ceske-drahy-pripravily-v-jiznich-cechach-pestrou-nabidku-zvlastnich-a-nostalgickych-vlaku-parni-vlaky-na-sumave-vyjedou-do
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

České dráhy: České dráhy připravily v jižních Čechách pestrou nabídku zvláštních a nostalgických vlaků, parní vlaky na Šumavě vyjedou do 25. sezóny

5. května 2017 | České dráhy
České dráhy v Jihočeském kraji nabízejí v nadcházejících měsících zajímavou nabídku jízd mimořádnými vlaky. Uskuteční se už 25. ročník Šumavského léta s párou. Pojedou historické vozy na Bechyňce i zvláštní vlaky do Týna nad Vltavou a Netolic.

„Nejrozsáhlejší nabídka jízd historickým vlakem v České republice letos zahrnuje trasu z Volar do Nové Pece a do Nového Údolí, odtud do Volar a na Kubovu Huť a z Volar do Chrobol. První parní vlak vyjede v pátek 21. července a pojede každý pátek a sobotu až do soboty 12. srpna,“ uvedl Jiří Kafka, ředitel Regionálního obchodního centra Českých drah v Českých Budějovicích. Ve vlaku budou řazeny historické vozy 3. třídy s plošinami, bufetový vůz a otevřený vyhlídkový vůz. Vlak potáhne parní lokomotiva 464.008 „Bulík“.


Program nostalgických a zvláštních jízd v Jihočeském kraji v roce 2017

Květen
5. května – Rx František Seidel: Slavnostní zahájení rychlíkového spojení z Českého Krumlova do Nového Údolí a zpět. Tento vlak je pokračováním expresu Josef Seidel z Prahy do Českého Krumlova a zpět.
19. května – Zahájení pohádkové sezóny: Jízda motorovým historickým vozem M 131 „Hurvínek“ do Týna nad Vltavou.
20. května – Peklíkem do Netolic: Jízda „Hurvínkem“ z Českých Budějovic na starobylý řemeslný jarmark v Netolicích.
25. května – Den dětí s armádou: Zvláštní vlaky do vojenského újezdu Boletice na dětský den organizovaný armádou.

Červen
17. června – Vltavotýnská lokálka: Jízda motorovým historickým vozem M 131 „Hurvínek“ na Vltavotýnskou pouť, včetně zájezdu na vlečku JETE.
17. června – Výročí 114 let trati Tábor – Bechyně: Tradiční oslava první elektrifikované trati u nás.
17. června – 17. září – Léto na Bechyňce: Na vybraných pravidelných spojích každou sobotu, neděli a o státních svátcích jízdy historické soupravy s Bobinkou. Zvláštní jízdy Elinkou ve dnech 17. června, 1., 5., 15., 29. července, 12., 26. srpna, 9., 16., 17. září.
24. června – Letecký den v Českých Budějovicích: Jízdy zvláštními vlaky na vlečku Letiště České Budějovice. Pestrý letecký program, prohlídky areálu letiště, ukázky letadel a letištní techniky.

Červenec
8. července – Dakarem na Lipence: Jízdy elektrických vlaků s otevřenými vozy s možností prohlídky slavné Čertovy stěny.
21. července – 12. srpna – Šumavské léto s párou: Ve vybrané dny oblíbené jízdy parními vlaky na Šumavě. Tentokrát s lokomotivou řady 464 „Bulík“.

Srpen
1. srpna – Vlakem za divadlem: Oblíbené jízdy vlakem na pohádkovou divadelní hru Aloise Jiráska Lucerna na zámek Kratochvíle.
20. srpna – Dostihy na zámku Kratochvíle: Jízda historickým motorovým vozem M 131 „Hurvínek“ z Českých Budějovic do Netolic.
21. srpna – Benefiční koncert na Kratochvíli: Jízda historickým motorovým vozem M 131 „Hurvínek“ z Českých Budějovic do Netolic.

Září
2. září – Ecce Libri: Vlakem spisovatelů do Nového Údolí v trase Prachatice – Číčenice – České Budějovice – Nové Údolí.
9. září – Výročí dvou tratí: Oslavy výročí 130 let trati Veselí nad Lužnicí – Jindřichův Hradec – Jihlava a 120 let úzkorozchodné trati Jindřichův Hradec – Nová Bystřice (JHMD) s centrem oslav v Jindřichově Hradci.
16. září – Den otevřených dveří v lokomotivním depu v Českých Budějovicích: Oblíbené jízdy parním vlakem mezi stanicí, depem a teplárnou v Českých Budějovicích. Prohlídky lokomotiv, soutěže pro děti.
30. září – Seidelovský vlak: Zvláštní vlak z Českých Budějovic do Stožce. Za účasti odborníka z Musea Fotoateliér Seidel z Českého Krumlova putování ke Stožecké kapli a na Třístoličník.

Listopad
19. listopadu – Zvonkový vlak: Oblíbené jízdy Zvonkového vlaku z Českých Budějovic na předvánoční jarmark a příjezd Paní Zimy do Netolic a zpět.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist