https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ceske-drahy-vypravi-parni-vlaky-z-decina-do-ceske-kamenice-a-zpet
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

České dráhy: České dráhy vypraví parní vlaky z Děčína do České Kamenice a zpět

3. května 2017 | České dráhy
Parní lokomotiva 477.013 „Papoušek“ pojede v čele zvláštních vlaků, které vypraví České dráhy v sobotu 6. května. Parní vlaky pojedou po trase Děčín hlavní nádraží, Děčín východ, Benešov nad Ploučnicí a Česká Kamenice.

Z děčínského hlavního nádraží parní vlaky odjíždějí v 9:02 a 15:27. Parním vlakem se zájemci můžou svézt také po trase tzv. „děčínského trianglu“ z Děčína hl.n. přes Prostřední Žleb a Děčín východ zpět na hlavní nádraží. Vlak překoná Labe po ocelovém příhradovém mostě z roku 1874, který se pro osobní dopravu v současné době téměř nepoužívá.

V čele zvláštních vlaků pojede lokomotiva „Papoušek“ vyrobená v roce 1951. Potáhne čtyři historické vozy Bam, které nabídnou 332 míst k sezení. Jízdenky je možné zakoupit v předprodeji v osobních pokladnách a do vyčerpání kapacity vlaku u průvodčího. Ve vlacích neplatí běžný tarif ČD ani jízdenky Dopravy Ústeckého kraje.

Jízdné
* dospělí: 120 Kč
* děti 6–15 let: 100 Kč
* děti do 6 let: zdarma (bez nároku na místo k sezení)

V České Kamenici se stýkají území tří chráněných krajinných oblastí – Lužických hor, Labských pískovců a Českého středohoří. Za návštěvu stojí jedno z nejzachovalejších historických městských center v severních Čechách (od roku 1992 vyhlášena Městská památková zóna). V České Kamenici začíná železniční turistická linka T1 do Kamenického Šenova, kterou obsluhuje historický motoráček řady M131.1 „Hurvínek“. Jízdní řády a ceník jízdného na stránkách www.dopravauk.cz. Zajímavou prohlídku si zájemci můžou rezervovat v místním znovuotevřeném pivovaru s palírnou, vzdáleném 300 metrů od nádraží. Více informací na stránkách www.pivovarkamenice.cz.

V Děčíně stojí za vidění kromě známých výletních cílů jako je zoologická zahrada, Pastýřská stěna nebo Děčínský zámek s Růžovou zahradou, také Muzeum sdělovací a zabezpečovací techniky. Muzejní expozice se nachází v budově stavědla 15 sever a nabízí unikátní sbírku mapující období od počátků železnice až do současnosti. Otevřeno je od 9:00 od 16.00 hod.
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist