https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ceske-drahy-zacnou-novy-rok-zvlastnimi-vlaky-a-desitkami-posilenych-expresu-a-rychliku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

České dráhy: České dráhy začnou nový rok zvláštními vlaky a desítkami posílených expresů a rychlíků

27. prosince 2016 | České dráhy
Dva zvláštní vlaky z Ostravska do Prahy a desítky posilových vozů v mnoha rychlících hlavně z Moravy a Slovenska do Prahy, ale také mezi Ostravskem a Brnem, z Jeseníků a Olomouce do Brna nebo z Chebu a Českých Budějovic do Prahy vypraví České dráhy hned na začátku nového roku 2017. Národní dopravce tak během prvních dní roku nabídne ve svých dálkových vlacích až 5 000 dodatečných míst k sezení.

Zvláštní vlaky z Ostravska do Prahy

České dráhy nahradí výpadek kapacity vlaků soukromých dopravců dvěma zvláštními vlaky. Ty pojedou 1. a 2. ledna v trase Bohumín (16:33) – Ostrava hl.n. (16:41 – 16:43) – Ostrava-Svinov (16:49 – 16:51) – Studénka (17:01 – 17:02) – Suchdol nad Odrou (17:09 – 17:10) – Hranice na Moravě (17:22 – 17:23) - Olomouc hl.n. (17:50 – 17:52) – Zábřeh na Moravě (18:14 – 18:15) – Česká Třebová (18:37 – 18:38) – Ústí nad Orlicí (18:47 – 18:52) – Pardubice hl.n. (19:21 – 19:23) – Kolín (19:44 – 19:51) – Praha-Libeň (20:20 – 20:22) – Praha hl.n. (20:27) a bude sestaven ze dvou jednotek řady 471 CityElefant.

Desítky posilových vozů nabídnou několik tisíc míst navíc

České dráhy posílí také pravidelné expresy a rychlíky. Nejvíce posilových vozů bude zařazeno do vlaků ze severní a střední Moravy a také ze Slovenska. Jde například o relace Žilina – Vsetín – Olomouc – Praha a Žilina – Ostrava – Olomouc – Praha. Posilovány budou i další vlaky například na tratích mezi Prahou a Českými Budějovicemi, na tratích z Klatov a z Chebu do Plzně a Prahy, z Chebu a Karlových Varů přes Ústí nad Labem do Prahy nebo mezi Brnem a Ostravou.

Kromě toho budou ve vybraných důležitých železničních uzlech připraveny pohotovostní posilové vozy pro operativní posílení vlaků podle skutečné obsazenosti. Tyto vozy budou připraveny například v Olomouci, Brně, v Bohumíně a v dalších železničních uzlech.

I přes posílení mnoha souprav lze v neděli 1. ledna a v pondělí 2. ledna očekávat u některých spojů velmi vysokou obsazenost, proto doporučujeme všem cestujícím, kteří plánují svou cestu v tomto termínu, aby si bez odkladu zajistili rezervace míst, případně využili i dopolední spoje mimo přepravní špičku a ze severní Moravy také posilové vlaky. Doporučujeme využít také kapacitu celé soupravy včetně vozů na začátku a konci vlaku. Především u velmi dlouhých souprav mohou být vozy ve střední části plně obsazené, zatímco vozy na začátku a konci vlaku bývají obsazeny méně.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist