https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/cesko-posila-rekum-pomoc-v-boji-s-rozsahlymi-pozary
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MZV ČR: Česko posílá Řekům pomoc v boji s rozsáhlými požáry

22. srpna 2023 | MZV ČR
Ministerstvo zahraničních věcí finančně podpoří až do výše 6 milionů korun vyslání pozemního i leteckého požárního modulu Hasičského záchranného sboru Ministerstva vnitra na pomoc Řecku, které se vypořádává s rozsáhlými lesními požáry.

„Jsem rád, že dnes pomáháme Řecku stejně tak, jako před rokem pomohly jiné členské země při požárech v Hřensku. V tom spočívá evropská solidarita,“ uvedl ministr Lipavský.

Situace s lesními požáry, které sužují Řecko v průběhu celého léta, se opět zhoršila. Řekové požádali prostřednictvím Mechanismu civilní ochrany Evropské Unie o pomoc, konkrétně o letecké hašení a pozemní týmy hasičů. Česko díky rychlé spolupráci ministerstev zahraničí a vnitra na tuto žádost obratem zareagovalo a nabídlo moduly pro letecké i pozemní hašení.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist