https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/cesky-turista-je-neprimou-obeti-kruteho-celosvetoveho-byznysu-se-zviraty
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Společnost pro zvířata: Český turista je nepřímou obětí krutého celosvětového byznysu se zvířaty

Zvířata trpí a hynou při globálním obchodování. Jako živé konzervy podstupují dálkové transporty v otřesných podmínkách – po suchu i po moři. (Jsou to 3 – 4 miliony zvířat vyvezených ročně mimo EU na zabití v zemích a kontinentech mimo EU). V tomto nešťastném případu se mohlo jednat o zvířata z ČR, z Pobaltí, z Anglie, Irska, Francie, … směřující na smrt na Arabském poloostrově, nebo zvířata naopak vyplula na smrt z Austrálie. Mrtvé, možná i hynoucí kusy, jsou vyhazovány do moře, tak to dělají. Nepřímou obětí tohoto zvráceného byznysu se, bohužel, stal český turista (zabitý žralokem v Rudém moři 3. 8. 2018, kdy byl žralok přilákán zvířaty hozenými do moře z nedaleko plující přepravní lodi. Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/479724-ceskeho-turistu-v-egypte-zabil-zralok.html)

„Jíst maso třikrát denně a chtít stále víc, věznit proto zvířata v klecích a kotcích a v bezokenních halách, mrzačit je kastrací zaživa (kanečci) – usekáváním/upalováním ocásků – bolestivým odrohováním – zkracováním zobáků, a proti jejich přirozenosti je intenzivně množit a mláďata od matek odebírat i několik hodin po porodu (u dojnic) nebo po pár dnech, zkracovat jejich životy jen po dobu jejich „použitelnosti“, likvidovat mláďata jako odpad, poté je ještě posílat dálkovým náročným transportem na děsivou smrt … To je obludná likvidace živých tvorů… „ uvádí Dita Laura Michaličková, předsedkyně Společnosti pro zvířata.
A pokračuje: „Je to zvrácené, jak z hlediska ohromného týrání zvířat, tak z hlediska trvalé udržitelnosti a života na naší planetě. Většina plodin se pěstuje pro nakrmení zvířat, namísto nasycení lidí. Přitom pole s plodinami pro přímou spotřebu lidmi, jich nasytí mnohonásobně více, než když se plodiny nejdříve zkrmí zvířatům. Bohužel, světoví politici, velké průmyslové agro-korporace tlačí na rozšiřování konzumace masa ve stále větší míře, dokonce i v zemích a kontinentech (Asie), kde maso tradičně pojídali ve velmi omezeném množství“.

Přístavy odkud lodě plné evropských zvířat vyplouvají jsou např. Raša - Chorvatsko (Istrie), Midia - Rumunsko, Koper - Slovinsko, Bari - Itálie, Sete - Francie, Cartagena - Španělsko, Setubal/Simes - Portugalsko.

Jak probíhá přeprava zvířat po moři můžeme vidět např. zde:
Export of EU Animals, AWF/TSB, Eyes on Animals, Animals Australia 2016 - 2017
https://www.youtube.com/watch?v=z4YInN7C7_o&feature=youtu.be

Inside livestock carrier ship, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=LKnEmwLOjB0

What REALLY hapens on live export ships? Animals Australia, 2018
https://www.youtube.com/watch?v=d6RKarFD8sY

Without care, 2011
https://www.youtube.com/watch?v=m23TrbPZBJA

Snímek Animal Welfare Foundation, zvíře skotu domácího je vyhazováno přes palubu (mrtvé či umírající?)Společnost pro zvířata je členem Eurogroup for Animals, s ní a s dalšími organizacemi (Animal Welfare Foundation, Animals´Angels, Animals International) za STOP Transportům zvířat na dlouhé vzdálenosti spolupracuje a zákazu vývozu zvířat do třetích zemí spolupracuje.

http://spolecnostprozvirata.cz/vizualni-dukazy-o-stradani-a-stresu-zvirat-souvisejicich-s-prepravou/
www.stoptransport.cz
facebook.com/spolecnostprozvirata.cz
Dita Laura Michaličková tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist