Sun Contracting "> Cesta k zelené Evropě. Co přináší solární povinnost a jak se na ní může podílet společnost Sun Contracting - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/cesta-k-zelene-evrope.co-prinasi-solarni-povinnost-a-jak-se-na-ni-muze-podilet-spolecnost-sun-contracting
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Sun Contracting: Cesta k zelené Evropě. Co přináší solární povinnost a jak se na ní může podílet společnost Sun Contracting

4. listopadu 2021 | Sun Contracting
Autor: Sun Contracting
Stále více evropských zemí se zaměřuje na rozšiřování obnovitelných zdrojů energie a zejména na fotovoltaiku. Důvody jsou zřejmé. Technologie je vyspělá, komponenty jsou cenově dostupné, slunce svítí zdarma pro všechny. Zelení nyní požadují zavedení celoevropské povinnosti solární energie pro nové budovy. Společnost Sun Contracting zde může poskytnout ideální podporu.

Požadovaná povinnost fotovoltaiky pro budovy by se měla vztahovat stejně na obytné i neobytné budovy bez ohledu na to, zda se jedná o novostavbu nebo rekonstrukce. Tento požadavek by mohl být velkým krokem a vhodným opatřením na ochranu klimatu, což by mohlo velmi rychle přinést výsledky. V tomto případě je však důležité, aby tato opatření byla zakotvena v právu EU.

Doplňující směrnice
Součástí návrhu Zelených je také myšlenka, jak tuto povinnost uvést do souladu s právními předpisy. Povinnost týkající se fotovoltaiky by mohla být zakotvena ve směrnici o obnovitelných zdrojích energie nebo v novele směrnice o energetické náročnosti budov. Tímto způsobem by byla tato povinnost závazná pro všechny země EU, mnoho klimatických otázek by tak bylo vyřešeno najednou a rozšíření střešních fotovoltaických systémů by již nebylo závislé na dotačních podmínkách jednotlivých členských států. Společnosti Sun Contracting může být tato myšlenka také prospěšná.

Alternativní řešení
Přes všechny priority energetické transformace je ve většině případů v popředí ekonomická proveditelnost fotovoltaického systému, což je problém, který ani s povinností instalace solárních systémů jen tak nezmizí. Zde nabízí alternativní řešení mezinárodně působící společnost Sun Contracting AG. Spolu se svými dceřinými společnostmi instaluje a provozuje fotovoltaické elektrárny, jejichž investiční náklady plně přebírá. Jediné, co je potřeba, je volná plocha, na kterou lze postavit fotovoltaický systém a pronajmout ji.

Photovoltaic Contracting
Photovoltaic Contracting – tak se jmenuje inovativní energetický koncept skupiny Sun Contracting. Tento koncept je zaměřen na plochy, které jsou v zásadě vhodné pro fotovoltaický systém, ale dosud nebyly využity ať už z ekonomických nebo jiných důvodů. Fotovoltaický systém je instalován a provozován na pronajaté střešní ploše, přičemž náklady na materiál, instalaci a údržbu nese společnost Sun Contracting. Za poskytnutí střešní plochy je vyplácena měsíčně určitá částka. Vyrobená elektřina je dodávána do sítě a generuje příjem. Volitelně ji však může zákazník také spotřebovat.

Portrét firmy
Skupina Sun Contracting působí v oblasti fotovoltaiky od roku 2010 a je úspěšná zejména v německy mluvících zemích. Do všeobecného povědomí se dostala především díky svému inovativnímu energetickému konceptu smluvní fotovoltaiky (Photovoltaic Contracting). S aktuálně projektovaným a instalovaným fotovoltaickým výkonem 92,8 MWp ve čtyřech zemích se Sun Contracting řadí mezi největší fotovoltaické společnosti v Evropě. Kromě toho je skupina Sun Contracting úspěšná také v oblasti udržitelných investic. Dceřiná společnost Sun Invest AG nedávno vydala dva dluhopisy Sun Invest Registered Euro Bond 2021 a Sun Invest Registered CHF Bond 2021, které jsou k dispozici online přímo u emitenta.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist