Kamil Alfery "> Čeští a mezinárodní dobrovolníci se spojují, aby pomohli přírodě v okolí Liberce - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/cesti-a-mezinarodni-dobrovolnici-se-spojuji-aby-pomohli-prirode-v-okoli-liberce
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Čeští a mezinárodní dobrovolníci se spojují, aby pomohli přírodě v okolí Liberce

9. července 2023 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Kamil Alfery, tel: +420 723 875 566
(Liberec: 8.7.) Organizace INEX-SDA propojuje dobrovolníky napříč generacemi, aby pečovali nejen o kulturně-sociální a přírodní dědictví České republiky, ale také dalších zemí a kontinentů světa. Tentokrát spolu s neziskovou organizací Čmelák, která se zaměřuje na environmentální projekt v červenci ve dnech od 16. do 30. v okolí Liberce.

Liberec přivítá během letošního července další zahraniční dobrovolníky z různých koutů světa. Pro toto město a okolí to však není neobvyklé, naopak jde o několikaletou tradici. Zde budou podílet na přeměně smrkové monokultury Nového pralesa u Ještědu na plnohodnotný pestrý les a také na péči o mokřady v Jablonném. Mladí lidé z Mexika, Španělska, Polska, Belgie a České republiky budou dva týdny v úzkém kontaktu s přírodou, stavět ochranné ploty sazenic, hrabat seno, trhat plevel a další potřebné aktivity pro zdejší ekosystém.
Čmelák je neziskovou organizací, jejímž posláním je chránit, rozmnožovat a obnovovat rozmanitost přírody. Své aktivity propojuje s ekologickou výchovou a osvětou. Již řadu let lidé z této organizace pečují o necelých deset hektarů mokřadů v Jablonném. Právě tyto vodní plochy by se měly stát místem pro život a rozmnožování vzácných živočichů i rostlin a podpořit tak místní biodiverzitu. V roce 2021 zahájili dlouhodobější projekt na obnovu lučních biotopů v Libereckém kraji se zaměřením na podporu biodiverzity.
Nezisková organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX) se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od svého vzniku v roce 1991. Ve spolupráci s místními partnery je na letošní sezónu naplánováno 35 workcampů (krátkodobé mezinárodní dobrovolnické projekty) po celém území České republiky. Zastoupeny jsou projekty z oblasti ekologie, pomoci místním komunitám nebo obnovy kulturně-historických památek. Na workcampy do Česka každoročně přijíždí přibližně 300 zahraničních dobrovolníků z celého světa. INEX zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí.

ilustrační fotografie:
https://www.inexsda.cz/media/fotogalerie-2022/
Kamil Alfery, tel: 420 723 875 566
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist