https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/cesti-zemedelci-se-obavaji-nedorozumeni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Delegace Evropské komise v ČR: Čeští zemědělci se obávají "nedorozumění"

Vedoucí činitelé českého zemědělství přijeli dne 9. září do Bruselu, aby zde tlumočili stanovisko, že vstupní podmínky dosud nabízené Evropskou unií jsou "nepřijatelné".

"Zejména je důležité získat lepší kvóty pro naše prioritní výrobní oblasti: mléko, výnos zrnin, živý dobytek a cukr," uvedl Miroslav Jirovský, předseda Zemědělského svazu České republiky.
<p>
Řekl však také, že EU stále pracuje na základě "základního nedorozumění". Strach Evropské unie z toho, že zemědělci v kandidátských zemích příliš zbohatnou, vznikl z nesprávného pochopení, uvedl. Mzdy v českých hospodářstvích se reálně nezvyšují, neboť je ovlivňují účinky transformace, pohyby české měny a referenční údaje EU.
<p>
"Komisař pro zemědělství, rozvoj venkova a rybolov Franz Fischler hovoří o 60 % nárůstu příjmu českých zemědělců po vstupu do EU, a to i bez přímých plateb – ale tato kalkulace je nesprávná, vztahuje se jen na životní úroveň, ne na české zemědělství," uvedl Jirovský.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist