https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/cestu-vlakem-zkrati-detem-masinka-ella
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

České dráhy: Cestu vlakem zkrátí dětem mašinka Ella

7. února 2017 | České dráhy
Mašinka Ella pomůže rodičům se zábavou malých cestujících na trati Praha – Pardubice – Olomouc – Ostrava – Žilina. České dráhy instalovaly do svých vozů s dětským kinem novou motorickou hru.

„Pro nejmenší cestující, kteří cestují se svými rodiči a prarodiči na hlavním koridoru Praha – Pardubice – Olomouc – Ostrava – Žilina, jsme připravili ve vybraných vagónech s dětským kinem novou motorickou hru, která podporuje dětskou vnímavost a zručnost. Mašinka Ella a jeden připojený vagónek jsou vybaveny pohyblivými částmi a pro něco větší děti je zde připraveno i malé dětské počítadlo,“ upozorňuje Michal Štěpán, člen představenstva Českých drah odpovědný za osobní dopravu. Nová hra má podle Michala Štěpána přispět k zábavě dětí při cestách na větší vzdálenosti, při kterých se mohou malí neposedové nudit.

České dráhy v letošním jízdním řádu vypravují vozy s vyhrazenými oddíly pro cestující s dětmi do 10 let ve 365 dálkových vlacích. V mnoha z těchto spojů, například na tratích Praha – Plzeň – Cheb, Praha - Ústí nad Labem – Karlovy Vary – Cheb, Praha – Tábor – České Budějovice, Praha – Havlíčkův Brod – Brno nebo Brno – Přerov – Ostrava, jsou zařazeny modernizované vozy, ve kterých jsou instalovány elektrické zásuvky, rozkládací stoly nebo přebalovací sklopný pult pro cesty s kojenci. V těchto vozech si můžou děti během cesty malovat, hrát stolní hry, nebo sledovat filmy na noteboocích a tabletech. Vybraná místa jsou vybavena také stolní hrou „Elfíkova cesta“. Vagóny jsou z vnější části i uvnitř polepeny výraznými postavičkami slona Elfíka, dětského maskota Českých drah, a jeho dětských přátel.

Dětská kina, promítající kreslené grotesky a další pohádky, jsou zařazena ve vybraných expresech na trati Praha – Pardubice – Olomouc – Ostrava – Žilina a ve vlacích railjet na lince Praha – Pardubice – Brno – Břeclav – Vídeň. V railjetech jsou vybraná místa v blízkosti dětského kina vybavena také hracím plánem stolní hry Elfíkova cesta a jsou zde i speciální prostory pro uložení kočárků.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist