https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/cestujici-cd-budou-moci-ve-vsech-rychlicich-na-lince-r10-mezi-prahou-a-hradcem-kralove-vyuzit-obcerstveni-z-cd-minibaru
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

České dráhy: Cestující ČD budou moci ve všech rychlících na lince R10 mezi Prahou a Hradcem Králové využít občerstvení z ČD Minibarů

1. března 2018 | České dráhy
České dráhy rozšířují od 1. března nabídku drobného občerstvení servírovaného na místa cestujícím formou tzv. minibaru o další rychlíky mezi Prahou a Hradcem Králové. Linka R 10 tak bude v tomto úseku službou ČD Minibar pokryta kompletně.

„Podle našich průzkumů mají cestující ve vlacích největší zájem o služby Wi-Fi připojení k internetu a o nabídku drobného občerstvení. Proto obě služby postupně rozšiřujeme do dalších spojů. ČD Minibar nabízí například kávu, čaj ale i malý snack, který cestující ocení při delších i kratších cestách. Ode dneška si tuto službu budou moci vychutnat v celkem 141 spojích po celé republice,“ řekl Michal Štěpán, člen představenstva Českých drah odpovědný za osobní dopravu.

Že o službu je zájem, potvrzují i aktuální prodejní výsledky. Na lince R 10 z Prahy do Hradce za uplynulé tři měsíce prodali stevardi téměř 9 500 káv a kapučín. Populární je pak i rozpékané nebo balené pečivo, to si zakoupilo přes 4000 cestujících a třetí nejžádanější položkou je pivo - různých druhů (alkoholických i nealkoholických) se během prosince, ledna a února prodalo přes 3000 kusů.

„Našim cílem je, aby nabídka ČD Minibaru byla co nejvíce využívaná a dostupná pro všechny cestující,“ doplnil Michal Štěpán a uvedl několik příkladů z aktuální nabídky: „Proto nabízíme teplé nápoje, jako je káva nebo čaj, z minibaru již od 10 Kč, nealkoholické chlazené nápoje od 12Kč a pivo od 23 Kč. Drobné občerstvení zahrnuje například sladké i slané pečivo Minit od 17 Kč, ale i přesnídávky (14 Kč), Tatranky (10 Kč), nebo Jerky – sušené maso (28 Kč).

Zavedení služby minibar ve všech spojích na lince R 10 v úseku mezi Prahou a Hradcem Králové znamená nárůst na celkem 31 spojů, v sobotu a neděli pak ČD počítají s nasazením na 27 vlaků. Drobné občerstvení od stevardů mohou cestující využít už na linkách: R 8 (Brno – Přerov – Ostrava), R 18 (Praha – Olomouc – Luhačovice), Ex 1 (Praha – Ostrava – Slovensko), Ex 6 (Domažlice/Cheb – Plzeň – Praha), Ex 7 (Praha – České Budějovice).

ČD Minibar představuje malý vozík upravený pro servírování drobného občerstvení ve vlaku přímo na místech cestujících. Stevard během jízdy vlaku opakovaně prochází soupravou a nabízecí cestujícím občerstvení. Ti, kdo nechtějí čekat, mohou jít stevardovi naproti a občerstvení si přinést na své místo hned. Nabídka občerstvení je omezená kapacitou servírovacího vozíku a zázemím pro minibar ve vlaku. Ve vybraných nástupních stanicích, kde to pobyt vlaku umožňuje, je sortiment doplňován.

České dráhy v současnosti nabízejí plnohodnotný catering s teplými pokrmy v restauračních a bistro vozech na téměř 100 spojích. Denně je ve 141 vypravených vlacích k dispozici nabídka občerstvení z ČD Minibaru. Od roku 2016 začaly ČD vybavovat moderní jednotky InterPanter svačinovými automaty (tzv. ČD Snack), které jsou momentálně k dispozici na lince R19 (Praha – Pardubice – Česká Třebová – Brno) a na lince R13 (Brno – Břeclav – Olomouc).
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist